کد خبر : 6453 سه شنبه 08 اردیبهشت 1394 - 13:26:43
درمان-ناباروری-با-استفاده-از-سلول-های-بنیادی

درمان ناباروری با استفاده از سلول های بنیادی

سیناپرس: محققان کشورمان افق جدیدی را فراروی درمان ناباروری مردان گشوده اند که به وسیله آن امکان تبدیل سلول های بنیادی پرتوان القایی حاصل از بیضه مردان آزواسپرمی را به سلول های زایا و نهایتاً اسپرم بالغ را در آینده فراهم خواهدکرد.

در این پژوهش، گامت های حاصل از تمایز سلول های جنینی و سلول های بنیادی پرتوان القایی موش به صورت موفقیت آمیزی باعث لقاح تخمک و تولد نوزادان سالم و زایا در موش گردیده است.

نتایج این تحقیق که در اولین کنگره بین المللی تولیدمثل ارائه خواهد شد، پنجره جدیدی را در زمینه تحقیقات سلول های زایا و درمان ناباروری در آینده خواهد گشود.گفتنی است اولین کنگره بین المللی تولیدمثل همزمان با اولین جشنواره برترین های حوزه تولیدمثل 2 الی 4 خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش های رازی برگزار خواهد شد و نتایج آخرین یافته ها در این خصوص توسط اساتید، پژوهشگران و متخصصین ارائه می شود.گفتنی است گروه های هدف که در این کنگره به آن­ها امتیاز بازآموزی تعلق خواهد گرفت متخصصین زنان، مامایی ، اورولوژی، جنین شناسی، پزشکان عمومی، دامپزشکان، کلیه گرایش­های علوم پايه پزشكي، زیست شناسی، علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی و...است.

علاقه­ مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کنگره می­توانند به نشانی اینترنتی www.iserb.ir/iserb2015 مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 22431945 تماس حاصل نمایند

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]