کد خبر : 61300 شنبه 24 تیر 1396 - 13:12:58
افزایش-خطر-ابتلا-به-ضربان-نامنظم-قلب-

خطر کار زیاد در هفته؛

افزایش خطر ابتلا به ضربان نامنظم قلب

نتایج یک مطالعه نشان می دهد، افرادی که ساعت های زیادی کار می کنند با افزایش خطر ابتلا به ضربان نامنظم قلب که احتمال بروز سکته مغزی را افزایش می دهد، روبرو هستند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، محققان کالج لندن در این مطالعه متوجه شدند ، افرادی که در هفته 55 ساعت یا بیشتر کار می کنند در قیاس با افرادی که بین 35 تا 40 ساعت در هفته کار می کنند، 40 درصد بیشتر احتمال دارد به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا شوند.
فیبریلاسیون دهلیزی وضعیتی است که باعث می شود قلب به رقابت بپردازد و می تواند منجر به سرگیجه، تنگی نفس و تپش قلب شود.در فیبرلاسیون دهلیزی دو حفره فوقانی قلب یعنی دهلیزهای قلب، فاقد ضربان مطلوب می باشند. به جای ضربان منظم و الگوی طبیعی ، دهلیزها به شکل غیر منظم و تند منقبض می شوند. پمپ کردن مناسب خون توسط قلب مهم است چرا که با پمپ مناسب خون توسط قلب ،نیازهای اکسیژن و تغذیه ای بدن تامین می شوند. شما می توانید با فیبریلاسیون دهلیزی زندگی کنید، اما این مشکل منجر به سایر مشکلات درریتم قلب ، خستگی مزمن ، نارسایی قلبی و بدتر از همه افزایش احتمال بروز سکته مغزی می شود.
محققان در این مطالعه بیش از 85 هزار مرد و زن میان سال را برای مدت 10 سال مورد پیگیری قرار دادند و ساعت های کاری و سلامت قلب آنها را در طول این دوره ثبت کردند.
بعد از 10 سال پیگیری به طور متوسط 12.4 در هزار نفر به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا شدند اما این رقم در میان افرادی که 55 ساعت یا بیشتر کار می کردند، بیشتراز 17.6 درصد بود.
این مطالعه همچنین نشان داد، افرادی که طولانی ترین ساعت های کاری را داشتند اضافه وزن و فشار خون بالاتر داشتند و بیشتر سیگار می کشیدند. اما ارتباط میان ساعات کاری طولانی تر و افزایش خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی حتی بعد از در نظر گرفتن این عوامل همچنان صادق بود.

کلید واژه ها: فیبریلاسیون ضربان قلب
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]