کد خبر : 59568 یکشنبه 21 خرداد 1396 - 12:00:19
قدیمی-ترین-خودروهای-روسیه

نگاهی به شکل گیری صنعت خودرو در روسیه

قدیمی ترین خودروهای روسیه

سیناپرس: شرکت روسو بالت در سال 1909 میلادی نخستین خودروی ساخت روسیه را تولید کرده و به این ترتیب این کشور به طور رسمی وارد دنیای تولید و ساخت خودرو شد. در این گزارش تصویری شاهد خودروهای مختلف ساخته شده در روسیه هستید.

دنیای خودروهای قدیمی دارای طرفداران خاص خود است که نسبت به جمع آوری و مطالعه نمونه های اولیه خودرو در گوشه و کنار جهان علاقه مند هستند. خودروهایی کلاسیک و دیدنی که در طول تاریخ این صنعت با تغییرات و تحولات بسیار زیادی رو به رو شده و این موضوع نشان دهنده سرعت تغییر در فناوری های مرتبط با خودرو است.

در تاریخ هشتم ژوئن سال 1909 میلادی نخستین خودروی روسیه با ظرفیت دو نفر و قدرت 24 اسب بخار در کارخانه روسو – بالت (Russo-Balt)  ساخته شد.

یکی از کشورهایی که در صنعت خودروسازی دارای سبک بوده و در رده نخستین کشورهای خودروساز قرار می گیرد، روسیه است. خودروهای مختلفی که مشهورترین آن ها لادا هستند در سطح جهان شناخته شده و شهرت دارند. یکی از قدیمی ترین شرکت های خودرو ساز روسیه، روسو – بالت (Russo-Balt) نام دارد که عنوان نخستین کارخانه تولید خودرو در روسیه را یدک کشیده و در فاصله سال های 1909 تا 1923 میلادی اقدام به تولید خودرو می کرده است. کارخانه روسو – بالت با نام کامل  The Russo-Baltic Wagon Factory در سال 1874 میلادی در منطقه ریگا تاسیس شد که یکی از مهمترین مناطق صنعتی امپراتوری روسیه محسوب می شود.  

در تاریخ هشتم ژوئن سال 1909 میلادی نخستین خودروی روسیه با ظرفیت دو نفر و قدرت 24 اسب بخار در این کارخانه ساخته شد. در این گزارش تصویری شاهد برخی از قدیمی ترین نمونه های خودرو در روسیه هستید. کارخانه موسوم به Moscow Automotive Society (AMO) که بیشتر با عنوان زیل (ZIL) شهرت دارد در سال 1916 تاسیس شد از دیگر کارخانه های قدیمی و مشهور خودرو ساز در روسیه محسوب می شود. شرکت زیل ZIL برای رهبران شوروی به طور خاص انواع خودروهای زرهی و ویژه طراحی می کرد. انواع اتوبوس و خودروهای جنگی نیز در این شرکت ساخته می شدند.

در سال 1931 این کارخانه تحت بازسازی و نو سازی قرار گرفته و با به روز رسانی تجهیزات خود،تغییر عنوان داره و با نام Zavod Imeni Stalina (ZIS) به فعالیت خود ادامه داد. در سال 1932 میلادی و در پی تقاضای بسیار زیاد بازهارهای جهانی برای خودرو، شرکت گورکی یا Gorky Automobile Plant که با نام GAZ نیز شهرت داشت در اتحاد جماهیر شوروی تاسیس شد. کارخانه ولگا نیز دیگر کارخانه خودروساز مشهور شوروی سابق محسوب می شود که جایگزین شرکت GAZ شد.

 در این گزارش تصویری خودروهای مختلف ساخته شده توسط این شرکت ها معرفی شده وتوضیحات هر خودرو در ذیل تصویر آن به طور مجزا ارائه می شود.

منبع: tass

ترجمه: فاطمه کردی

no-alt

یک خودروی Russo-Balt C24/58 که در مسابقات اتوموبیل رانی گراند پری در سال 1913 شرکت کرده بود.

no-alt

خودروی موسوم به Russo-Balt С-24/40 که در سال 1913 میلادی ساخته شد.

no-alt

خودروی ساخته شده توسط کمپانی ولگا که جایگزین GAZ شد. تصویر در سال 1956 میلادی تهیه شده است.

no-alt

یک تصویر منحصر به فرد از ایوان لیخاچوف مدیر شرکت خودروسازی (ZIS) گریگوری اوژنکیدز و ژوزف استالین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در کنار نخستین خودروی ساخته شده توسط این کارخانه روسی با عنوان ZIS car, model 101, 1936

no-alt

یک خودروی A ZIS-100 ساخته شده توسط کارخانه موسوم به Moscow Automotive Society (AMO) که بیشتر با عنوان زیل (ZIL) شهرت دارد در حال آزمایش مقاومت در برابر آب.

no-alt

نمونه منحصر به فرد خودروی Russo-Balt C24-30 که قابلیت حرکت در برف را داشته و به طور اختصاصی برای تزار نیمولاس دوم ساخته شد.

no-alt

در این تصویر شاهد یک خودروی متعلق به شرکت گورکی یا Gorky Automobile Plant که با نام GAZ نیز شهرت داشت هستید که با عنوان GAZ-20 Pobeda در سال 1947 میلادی ساخته شد.

no-alt

یکی دیگر از خودروهای شرکت گورکی با عنوان GAZ-14 Chaika – سال 1978 میلادی

no-alt

یک لیموزین تشریفاتی کارخانه زیل با عنوان ZIL-115, 1982

کلید واژه ها: خودرو - گزارش تصویری - روسیه -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]