کد خبر : 56943 چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 17:27:49
رویای-ایلان-ماسک-برای-تامین-انرژی-جهان

بلندپروازی‌های آقای کارآفرین تمامی ندارد

رویای ایلان ماسک برای تامین انرژی جهان

ایلان ماسک مالک تسلا موتورز و چند شرکت دیگر که باطری‌هایی برای ذخیره انرژی خانه‌ها هم تولید می‌کند رویای تهیه انرژی جهان را در سر دارد.

 

ایلان ماسک را دیگر همه می‌شناسند و هفته‌ای نیست که خبری از او و یا مجموعه‌های فن‌آوری تحت مدیریتش منتشر نشود. اما در خبر جدید این‌بار ماسک به همراه لئوناردو دی‌کاپریو خبر ساز شده‌اند. بازیگر هالیوود که البته به دلیل فعالیت‌های محیط‌زیستی‌اش هم شناخته می‌شود. در این ملاقات در محل کارخانه باطری‌سازی ماسک برای تهیه یک گزارش به سفارش نشنال جئوگرافیک، ماسک گفته جهان به 100 کارخانه از این دست برای تامین انرژی‌اش نیاز دارد، اشاره‌ای به روش مورد علاقه او در جهت ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی و استفاده از آن به عنوان یک منبع تجدید‌پذیر.

به گزارش سیناپرس و به نقل از ایسنا؛ مالک تسلاموتورز در ملاقات با لئوناردو دی‌کاپریو اعلام کرد که با داشتن 100 نمونه از کارخانه باتری‌سازی این شرکت نیاز جهان به انرژی تامین خواهد شد.

 

ایلان ماسک کارآفرین آمریکایی و مالک شرکت خودروسازی تسلاموتورز در دیدار با لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر هالیوودی فعال در محیط زیست اعلام کرد که در صورتی که 100 نمونه مشابه از کارخانه‌ باتری‌سازی این شرکت موسوم به "گیگا فکتوری" در جهان ساخته شود تمام نیاز جهان به انرژی تامین خواهد شد.

تسلا گیگافکتوری کارخانهٔ تولید باتری‌های لیتیوم یون برای استقاده در خودروهای شرکت تسلا موتور است. این کارخانه که در منطقه استوری در ایالت نوادای آمریکا  واقع شده، در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به بهره‌برداری رسید و پس از تکمیل، با بیش از ۵۴۸ هزار متر مربع مساحت، دومین ساختمان بزرگ جهان از لحاظ مساحت پس از کارخانه اورت بوئینگ خواهد بود.

نمایی از کارخانه گیگا، تولید کننده باطری

 ایلان ماسک در رابطه با ایده خود گفت: برای مدیریت انرژی جهان ما به 100 کارخانه مانند گیگا فکتوری نیاز داریم و مطمئنا برای تحقق این ایده شرکت‌های بسیار بزرگ باید وارد عرص شوند. وی افزود: در حال حاضر شرکت‌های بزرگی در زمینه سوخت‌های فسیلی فعالیت می‌کنند و منابع مالی عظیمی در اختیار دارند و به همین دلیل تاثیرگذاری زیادی بر روی تمام صنایع دارند.

 

کارآفرین آمریکایی خاطرنشان کرد: نشانه‌های زیادی از تاثیرات مخرب استفاده از سوخت‌های فسیلی دیده می‌شود و به همین دلیل هر چقدر زودتر این شرکت‌ها به این موضوع ورود کنند می‌توان کار را سریع‌تر آغاز کرد و از اثرات مخرب کاست. مالک تسلاموتورز در پایان به این نکته اشاره کرد که هدف گیگافکتوری ایجاد منابع انرژی به صورت پاک و با هزینه پایین است که هر چقدر گسترش پیدا کند به حفظ سلامت محیط زیست بیشتر کمک می‌کند. این ملاقات زمانی انجام شد که دی‌کاپریو برای بازدید از کارخانه و تهیه گزارش از آن برای کانال NatGeo به گیگا فکتوری رفته بود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]