کد خبر : 56260 پنج شنبه 17 فروردین 1396 - 13:02:19
پژوهشگاه-اقیانوس-شناسی-اعتبارنامه-بین-المللی-کیفیت-کسب-کرد

از سوی برنامه بین المللی تبادل داده؛

پژوهشگاه اقیانوس شناسی اعتبارنامه بین المللی کیفیت کسب کرد

مرکز ملی داده های اقیانوسی و دریایی ایران مستقر در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی موفق به کسب اعتبارنامه چارچوب مدیریت کیفیت شد.

به گزارش مهر، دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از موفقیت در کسب اعتبارنامه «چارچوب مدیریت کیفیت» توسط مرکز ملی داده های اقیانوسی و دریایی ایران مستقر در پژوهشگاه خبر داد و گفت: این مرکز، موفق به کسب اعتبارنامه «چارچوب مدیریت کیفیت» داده های اقیانوسی از برنامه بین المللی تبادل داده های اقیانوسی (IODE)  در بیست و چهارمین نشست این برنامه در سال ۲۰۱۷ شد.

وی افزود: این اعتبار نامه زیر نظر برنامه IODE فعالیت می کند و هدف آن ارائه موفقیت آمیز داده ها، محصولات و خدمات اقیانوسی توسط مراکز ملی داده است

حاجی زاده ذاکر این چارچوب را ابزاری در جهت تحقق کیفیت، کارایی و اثر بخشی اهداف و وظایف مراکز داده عنوان کرد.

وی با بیان این که در حال حاضر بیش از ۸۰ مرکز ملی داده های اقیانوسی وابسته به برنامه IODE در سرتاسر دنیا فعال هستند، اظهار کرد: تاکنون فقط کشورهای بلژیک، چین، ایران و فرانسه موفق به کسب این اعتبارنامه از جانب برنامه IODE شده اند.

وی گفت: برنامه IODE از سال ۱۹۶۱ زیر نظر  کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی (IOC) ایجاد شده است.  وظیفه اصلی این برنامه، تسهیل فرایند تبادل داده ها و اطلاعات دریایی، گسترش فرمت های استاندارد در تبادل داده و اطلاعات دریایی و مساعدت به اعضا در زمینه مدیریت داده های دریایی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]