کد خبر : 54584 جمعه 29 بهمن 1395 - 11:04:32
زمان-طلایی-برای-تولیدکنندگان-هندی-محصولات-الکترونیکی

دستیار سردبیر مجله Scigaette

زمان طلایی برای تولیدکنندگان هندی محصولات الکترونیکی

سیناپرس: "زمان مناسب برای تولیدکنندگان هندی محصولات الکترونیکی فرا رسیده است" نام مقاله ای است که توسط ساگار راوات(Sagar Rawat) دستیار سردبیر مجله سیگازت (Scigaette) نوشته شده و در جدیدترین شماره این مجله ( فوریه 2017) به چاپ رسیده است.

آمریکا و چین اخیرا برسرمسائل نیمه رساناها درگیر بحث و مجادله شده‌اند و آمریکا چین را محکوم می‌کند که با دادن امتیازهای ناعادلانه به شرکتهای چینی تولیدکننده تراشه و کاهش قیمت این محصولات به طرز مصنوعی، صنعت را به بازی گرفته است.

درحالیکه به نظر می‌رسد چین بدون توجه به این مباحث به کار خود در توسعه صنعت خلاقانه نیمه‌رساناها ادامه می دهد، این مبارزه میان رهبران جهان، فرصتی برای سایر کشورها بوجود آورده است تا قدم پیش گذاشته و نیاز برای وجود شریکی متخصص در زمینه محصولات الکترونیکی را پاسخگو باشند.

در این میان دولت هند بودجه اتحادیه خود را گسترش داده است تا جاه‌طلبی کشورش را برای احیای بخش تولیدکننده محصولات الکترونیکی محقق سازد و همچنین برای سایر تولید کنندگان جای خالی شریکی برای صادرات جهانی را پر کند. به نظر می‌رسد سیاست‌های تجاری جهانی نیز به نفع هند درحال حرکت است. برای مثال دانلد ترامپ برای اینکه به وعده خود برای افزایش شغل در آمریکا جامه عمل بپوشاند لایحه‌ای را پیشنهاد کرده است که احتمالا قیمت شرکت های آی تی هندی را افزایش می دهد. این شرکتها در حدود 62 درصد درآمد خود را از آمریکا تامین می کند و عده زیادی از پرسنل خود را برای کار به آمریکا خواهند فرستاد.

برنامه کاهش مالیات بر درآمد قدرت خرید مصرف کنندگان را افزایش خواهد داد که موجب افزایش تقاضا برای طراحی و تولید سیستم های الکترونیکی( ESDM ) ، هوافضا و فضای دفاعی خواهد شد.

فاکتورهای حیاتی دیگر برای کمک به رشد بخش های ESDMو هوافضا و فضای دفاعی، تولید مبتنی بر طراحی و یک اکوسیستم ESDM قوی هستند. دولت(هند) و صنعت باید توجه خود را بر کشور های ژاپن ، تایوان اسرائیل سنگاپور و آمریکا متمرکز سازند، ارتباط قویتر با این کشورها موجب ارتقا صنعت ESDM در هند خواهد شد.

به نظر می رسد شانس به هند روی آورده و پیشرفت های اخیر روحیه تولید کنندگان هندی را بالا برده است، اما تبدیل شدن به تولیدکننده جهانی محصولات الکترونیکی هنوز چشم اندازی دور از ذهن است.

 

Sagar Rawat  / دستیار سردبیر مجله Scigaette

مترجم: شیوا اسکندری

 

برای دسترسی به جدیدترین شماره Scigaette فایل پیوست را ملاحظه فرمائید.


دانلود فایل های پیوست :

دانلود فایل 1
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]