کد خبر : 53346 دوشنبه 20 دی 1395 - 16:48:27
دزدی-در-CES

محصولات کمپانی رازر در نمایشگاه CES دزدیده شدند

دزدی در CES

سیناپرس: کمپانی رازر که به خاطر تولید لپ‌تاپ‌های بازی‌اش شناخته می‌شود،اعلام کرده دو نمونه از محصولات اولیه این شرکت در نمایشگاه CES لاس وگاس دزدیده شده‌اند.

در حالی‌که نمایگشاه CES به روز  پایانی‌اش نزدیک شده است، اخبار فن‌آوری‌های به نمایش درآمده در این نمایگشاه هنوز سرخط خبرها را تشکیل می‌دهند.مثلا رازر ( تولید کننده لپتاپ‌های بازی ) بعد از معرفی دو نمونه لپ‌تاپ بازی که یکی از آن‌ها برنده جایزه بهترین‌های CES شد، هفته موفقی داشت. اما ناگهان ورق برگشت و خبرهای دیگری این کمپانی موفق را بر صدر اخبار نشاند. مدیر عامل رازر «مین لیان تانگ»تایید کرده است که دو عدد از نمونه‌های اولیه این شرکت ار غرفه‌شان در آخرین روز نمایشگاه به سرقت رفته است. تان گفته است :« ما در حال حاضر شکایت کرده و در حال همکاری با مدیریت نمایشگاه و نیروهای پلیس برای حل این مسئله هستیم». مشخص نیست که چه محصولی از این نمایشگاه به سرقت رفته است، اما رازر در این نمایشگاه بیشتر روی یک پروژکتور رنگی جدید و لپ‌تاپی با 3 نمایشگر مانور داده بود.

رازر نخستین بار نیست که قربانی سرقت تولیدات جدیدش می‌شود. در سال 2011 هم دو لپ‌تاپ آزمایشی جدید این شرکت از آزمایشگاه تحقیق و توسعه این شرکت در سان فرانسیسکو دزدیده شدند. تان جاسوسی و دزدی تکنولوژی را رد نکرده است و این احتمال وجود دارد که این دزدی با برنامه‌ریزی و با هدف کپی کردن از محصولات جدید رازر انجام شده باشد.

دزدی فن‌آوری در جهان سابقه‌ای طولانی دارد، اما معمولا به شکل دزدی نقشه و طرح رخ داده است و یا این‌که در سال‌های اخیر بیشتر از از طریق مجازی صورت گرفته است. اما این‌که یک کمپانی رقیب یا حتی بی نام و نشان ریسک دزدی یک نمونه اولیه از نمایشگاهی را که به شدت از آن مراقبت می‌شود، به جان بخرد، اتفاقی نیست که هر روز در دنیای تکنولوژی رخ دهد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]