کد خبر : 53329 دوشنبه 20 دی 1395 - 12:09:57
همایش-بررسی-استفاده-از-توان-نخبگان-کشور

در اسفند برگزار می‌شود:

همایش بررسی استفاده از توان نخبگان کشور

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی از برگزاری همایش ملی مدیریت استعدادها در هزاره سوم در اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، نصرت الله ضرغام رییس همایش ملی مدیریت استعدادها در هزاره سوم با اشاره به برگزاری این رویداد، گفت: یکی از ضروریات توسعه خلاق کشور در عصر حاضر، مدیریت استعداد و برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان، فرزانگان و افراد با استعداد و توانمند ملی است.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی علمی برای شناسایی و کشف استعدادها، پرورش و ارتقای استعداد و استفاده هوشمندانه از این استعدادها در مدیرت کشور، یادآور شد: سرمایه‌های فکری به عنوان مهمترین دارایی کشور در اقتصاد دانش بنیان محسوب می‌شود و برگزاری همایشی با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی و استفاده از تجارب کشورهای دیگر در مدیریت استعداد، از اهداف اصلی همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم به شمار می‌رود.

ضرغام ادامه داد: در این همایش با دعوت از فرهیختگان و صاحب نظران ملی و بین المللی، زمینه‌ای برای تبادل و به اشتراک گذاری تجربیات در زمینه استفاده از ظرفت‌های نخبگان در کشور فراهم خواهد شد.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و معرفی دستاوردها و فناوری‌های تولید شده داخلی را از برنامه‌های این همایش نام برد و اظهار کرد: کاربرد تکنولوژی در پرورش استعدادهای دانش آموزی، روشهای نوین استعدادیابی و استعداد پروری، تکنیک‌ها و روش‌های سنجش و اندازه گیری استعدادها، مدیریت استعداد سازمانی، نقش مردم در مدیریت استعداد و بررسی تجارب دنیا و کاربرد داده کاوی در مدیریت استعداد از جمله عناوین این همایش است.

به گفته وی این همایش در روزهای اول و دوم اسفند ماه جاری برگزار خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]