کد خبر : 49515 پنج شنبه 08 مهر 1395 - 20:45:00
علم-در-هفته-ای-که-گذشت-به-روایت-سیناپرس

هفته نخست مهر ماه

علم در هفته ای که گذشت به روایت سیناپرس

سیناپرس: در این بخش می توانید اخبار مهم هفته گذشته را در قالب یک فایل ویدیویی مشاهده کرده و به لینک هر خبر در متن دسترسی داشته باشید.

برای دسترسی به هر یک از اخبار بر روی تیتر آن کلیک کنید:

غول فناوری به دنبال تولید انرژی از زباله

سیناپرس: به تازگی کمپانی لاکهید مارتین که نام آن به واسطه فعالیت در رده علوم فضانوردی شناخته شده است، برنامه های خود برای تولید انرژی از زباله در شرایطی بدون ایجاد آلایندگی را آغاز کرده است.

تجهیز اتوبوس‌های ولوو به فناوری تشخیص عابر پیاده

شرکت ولوو فناوری جدید را در اتوبوس‌های خود پیاده کرده که در صورت نزدیک شدن عابران پیاده، صدایی به صورت خودکار به راننده هشدار خواهد داد.

آغاز به کار اولین قطار هیدروژنی جهان در آلمان

شرکت فرانسوی آلستوم از ساخت اولین قطار مسافربری جهان با سوخت هیدروژنی خبر داده که قرار است تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را در کشور آلمان آغاز کند.

به بیگانگان فضایی جواب ندهیم!

استفن هاوکینگ می گوید اگر بیگانگان فضایی با زمین تماس برقرار کردند نباید به آنها پاسخ داد و یا حداقل باید این کار را با احتیاط کامل انجام دهیم.

پلیس روسیه یک ربات را دستگیر کرد

پلیس روسیه یک ربات فعال سیاسی را دستگیر کرد. این ربات در یک راهپیمایی سیاسی حضور داشت تا اینکه پلیس مداخله کرد تا مانع از تعامل آن با عموم مردم شود.

انقراض خرسهای قطبی نزدیک است

محققان آمریکایی با تحقیق بر روی زندگی خرس های قطبی متوجه شدند که یخ های این منطقه در حکم مرگ و زندگی برای آنها عمل می کند.

نیمی از ساکنین زمین تغذیه سالم ندارند

هیات جهانی سیستم های تغذیه و کشاورزی برای تامین مواد غذایی طی گزارشی به سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد اعلام کرد که نیمی از افراد جهان تغذیه سالم ندارند و این امر با افزایش بیماری های مختلف و کاهش بهره وری اقتصادی رابطه مستقیم دارد.

پلوتو هم احتمالا اقیانوس دارد

ما قبلا پلوتو را به عنوان یک سیاره سنگی سرد و سخت در دوردست می‌شناختیم، اما از زمان ملاقات فضاپیمای «افق‌های نو» (New Horizons) با آن، عنوان جالب‌ترین سیاره سابق منظومه خورشیدی را کسب کرده است.

ساخت پروژکتور با قابلیت خلق تصاویر واقعیت مجازی

یک شرکت آسیایی دستگاه پروژکتوری را طراحی کرده که قابلیت ایجاد تصویر واقعیت مجازی را دارد.

خلاق ترین کشورهای جهان

تحقیق جدیدی توسط موسسه رفاه مارتین دانشگاه تورنتو انجام شده و قصد دارد تا اقتصادهای دانش بنیان را رتبه بندی کند.

احمد محمد حسینی- آناهیتا عیوض خانی

کلید واژه ها: مهم ترین اخبار هفته
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]