کد خبر : 38940 سه شنبه 11 خرداد 1395 - 02:36:29
فروشگاه-جدید-اپل-در-سان‌فرانسیسکو-به‌معنای-واقعی

فروشگاه جدید اپل در سان‌فرانسیسکو به‌معنای واقعی

فروشگاه جدید اپل در سان‌فرانسیسکو به‌معنای واقعی، نسل جدیدی از فروشگاه‌های اپل‌استور در سراسر دنیا محسوب می‌شود.

این فروشگاه با درهای شیشه‌ای بزرگ ۱۳ متری‌ و به‌طور کلی نمای بیرونی‌ و جلوه‌ای که به محیط خیابان اطراف داده، معروف شد. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید چقدر پول صرف ساخت این بنای جدید شده است. برای شروع بد نیست از راه‌پله شروع کنیم: اپل برای راه‌پله‌ی فروشگاه جدیدش در سان‌فرانسیسکو یک میلیون دلار خرج کرده است.

فروشگاه اپل

به‌طور کلی ساخت اپل‌استور در سان‌‌فرانسیسکو ۲۳.۶ میلیون دلار برای اپل آب خورده است. از این مبلغ، نوزده میلیون دلار فقط صرف هزینه‌ی نمای خارجی ساختمان شده است.

البته این اعداد همگی تقریبی هستند و بودجه‌ی هزینه‌شده برای فروشگاه بیش‌تر از این حرف‌هاست. چرا که حتی پیش از ساخت‌وساز هم هزینه‌هایی برای مکان، مجوز و… صورت گرفته است.

اگر راه‌پله‌ی یک میلیون دلاری را کنار بگذاریم، بقیه‌ی هزینه‌های ساخت فروشگاه هم جالب‌توجه هستند.

۴

نمای خارجی دیوار ساختمان ۸۲هزار دلار خرج برداشته و این درحالی‌ست که لوگوی اپل در مرکز آن، تنها ۲هزار دلار قیمت دارد.

۱

برای استند نگهدارنده‌ی نمایشگر غول‌پیکری که در این فروشگاه وجود دارد، ۵۰ هزار دلار هزینه شده است که البته با دانستن این‌که خود این نمایشگر ۱.۵ میلیون دلار قیمت دارد، چنین مبلغی زیاد هم عجیب نیست.

jpg

اپل همچنین برای قفسه‌بندی فروشگاه ۵۰ هزار دلار هزینه کرده و ۸۰۰ هزار دلار هم برای دستگاه انرژی خورشیدی در سقف فروشگاه صرف کرده است. در کنار این‌ها ساخت سیستم تهویه‌ ۲.۲۸ میلیون دلار خرج برداشته است.

منبع:دیجی کالا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]