کد خبر : 3796 چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 19:49:57
روش-جدید-رده-بندی-بازی-های-کامپیوتری-در-استرالیا

روش جدید رده بندی بازی های کامپیوتری در استرالیا

سیناپرس: کشور استرالیا به منظور کنترل محتوای بازی های آنلاین و بازی های موبایل ، رده بندی جدیدی برای کلیه بازی های کامپیوتری ، بازی های آنلاین و بازی های تلفن های همراه ایجاد کرده است . این رده بندی بر پایه محتوای بازی ها و سن مخاطبان ایجاد شده است.

مایکل کینان (Michael Keenan) وزیر دادگستری استرالیا اعلام کرد که این کشور آزمایش رده بندی جدیدی را در شیوه بازی های تلفن همراه و آنلاین آغاز می کند . هدف اصلی این اقدام ، اطمینان بخشی  به کاربران و  به ویژه پدر و مادرها ، در مورد انتخاب آگاهانه بازی های کامپیوتری و محتوای آن ها است .  

در همین راستا چندی پیش ، کشور استرالیا به اتحادیه رده بندی سنی بین المللی IARC  (International Age Rating Coalition) که یک سیستم استاندارد جهانی رده بندی بازی ها بر اساس سن مخاطبان محسوب می شود ، ملحق شده است.  

استرالیا به عنوان بخشی از این همکاری در حال آماده سازی آزمایش استفاده از ابزار جدید IARC برای رده بندی بازی های تلفن همراه و آنلاین است . بر این اساس شرکت های عرضه کننده آنلاین  بازی ها در این کشور ، موظف به استفاده از ابزار IARC بوده و  باید گواهینامه و پرسشنامه مرتبط با این استاندارد را  در بازی های خود اعمال کنند .  

استفاده از این ابزار به حفظ طرح رده بندی ملی (National Classification Scheme) به روز با سرعت رشد بازی های تلفن همراه و آنلاین کمک خواهد کرد.   

قابل توجه است افرادی  که پیش از این ، بازی های مورد نیاز خود  را از طریق شرکت های عرضه بازی های آنلاین دانلود می کرده اند ، از این پس باید با استفاده از روش جدید نسبت به خرید های آنلاین اقدام کنند . با استفاده  از این روش جدید پدر و مادرها نیز آگاهی بهتری نسبت به بازی های فرزندان خود خواهند داشت و زمانی که فرزندانشان تصمیم به بازی کردن می گیرند ، دچار نگرانی و اضطراب نخواهند شد.

منبع
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]