کد خبر : 27085 یکشنبه 20 دی 1394 - 11:00:07
رو-نمائی-از-نخستین-ماهواره-بومی-اسلواکی

اسکوبی به مدار زمین فرستاده می شود

رو نمائی از نخستین ماهواره بومی اسلواکی

سیناپرس: مقامات سازمان فضائی اسلواکی در مراسمی ویژه از نخستین ماهواره بومی این کشور با نام اسکوبی ؛ رو نمائی کرده و در این مراسم اعلام شد ، ماهواره فوق در بهار آینده و توسط یک راکت ماهواره بر فالکون 9 به ماموریت فرستاده می شود .

نخستین ماهواره ساخته شده توسط دانشمندان و طراحان کشور اسلواکی با نام ماهواره اسکوبی skCUBE ، طی مراسم ویژه ای در شهر براتیسلاو رو نمائی شد . در این مراسم ، ویژگی های فنی و ساختار این ماهواره نیز به حاضرین ارائه شده و اعلام شد این ماهواره به زودی در مدار زمین قرار خواهد گرفت .

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، ماهواره اسکوبی قرار است توسط یک راکت ماهواره بر فالکون 9 که به سازمان فضائی اسپیس ایکس  تعلق دارد ، به مدار زمین فرستاده شود .

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، ماهواره اسکوبی قرار است توسط یک راکت ماهواره بر فالکون 9 که به سازمان فضائی اسپیس ایکس  تعلق دارد ، به مدار زمین فرستاده شود . این ماموریت از پایگاه فضائی واندنبرگ در شهر کالیفرنیا انجام خواهد شد .

در مراسم رو نمائی از این ماهواره ، آکوب کاپوس از مقامات عالی رتبه سازمان فضائی اسلواکی به معرفی ساختار و ویژگی های خاص ماهواره بومی اسکوبی پرداخته و از این تکنولوژی  به طور رسمی رو نمائی کرد .  گفتنی است عملیات پرتاب این ماهواره برای ماه می ( اردیبهشت ) بهار سال آینده برنامه ریزی شده است .

منبع

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]