کد خبر : 25636 پنج شنبه 03 دی 1394 - 12:18:34
فقر-در-آمریکا-بیش-از-هر-کشور-غربی-موجب-کاهش-بهره-هوشی-مردم-شده-است

فقر در آمریکا بیش از هر کشور غربی موجب کاهش بهره هوشی مردم شده است

نتایج پژوهش های مشترک پژوهشگران اسکاتلندی و آمریکایی در خصوص اثرات فقر دربهره هوشی افراد نشان داده است که مردم آمریکا از این دیدگاه بیش از سایر کشور های غربی قربانی اثرات ناشی از فقر بوده اند.

گروهی از پژوهشگران ایالت تکزاس آمریکا در همکاری با پژوهشگران اسکاتلندی با انتشار نتایج تحقیقاتی در خصوص رابطه میان فقر و میزان بهره هوشی افراد نشان داده اند که فقر دوران کودکی عامل موثری در کاهش توانمندی های نهفته در ژن افراد بحساب می آید.
این تحقیقات که درمورد بیش از 25 هزار زوج دو قلو و یا خواهر و برادر در کشورهای آمریکا، استرالیا، سوئد ، آلمان و هلند انجام شده ثابت می کند که محیط اجتماعی افراد دست کم در جامعه آمریکا قادر به تحت تاثیر قرار دادن توانایی های ژنتیکی در زمینه بهره هوشی است.
در گزارش مربوط به این پژوهش ها نویسندگان به این نتیجه رسیده اند که فقر بخصوص در دوران کودکی دربرخی از اقشار جامعه آمریکا بیشترین لطمات را بر کارائی های هوشی آن ها وارد آورده است.
به گزارش ایرنا ، یکی از نکاتی که در این گزارش به آن اشاره شده این است که حتی کودکان فقیر جوامع اروپایی نسبت به جوامع آمریکایی از دسترسی بیشتری به خدمات بهداشتی ودرمانی برخوردارند و همین دسترسی از اثرات مخرب فقر بر بهره هوشی افراد کم در آمدوفقیر کاسته است.

کلید واژه ها: فقر بهره هوشی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]