کد خبر : 2081 دوشنبه 27 بهمن 1393 - 12:44:03
پیشرفتهای-ایران-در-تحقیقات-ایمپلنتولوژِی

پیشرفتهای ایران در تحقیقات ایمپلنتولوژِی

با دانش کنونی و تلاش متخصصان داخلی و بهره گیری از فناوری های جدید، هیچ محدودیتی در درمان فقدان دندان با ایمپلنت در کشور نداریم و همگام با کشورهای برتر جهان قادر به انجام روشهای درمانی پیشرفته هستیم.

به گزارش ایسنا، رییس گروه علمی بین المللی ایمپلنتولوژی در ایران با تقدیر از دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات ایمپلنت و موسسه تحقیقاتی ایمپلنتولوژی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران گفت: با دانش کنونی و تلاش متخصصان داخلی و بهره گیری از فناوری های جدید، هیچ محدودیتی در درمان فقدان دندان با ایمپلنت در کشور نداریم و همگام با کشورهای برتر جهان قادر به انجام روشهای درمانی پیشرفته هستیم.دکتر اصغر میرعمادی با اشاره به برگزاری نخستین همایش فوق تخصص گروه بین المللی ایمپلنت های دندانی (آی تی آی فلو) که اول اسفند با حضور استادان مجرب داخلی و سخنرانان خارجی و همراهی بیش از ششصد نفر دندانپزشک و متخصصان رشته های دندانپزشکی و جراحی فک و صورت در هتل المپیک تهران برپا می شود، خاطرنشان کرد: در این همایش یکروزه آخرین دستاوردهای علمی، فناوری و تکنیکی درمان با ایمپلنت های دندانی ارائه خواهد شد. پیشرفتهای تخصصی ایران در این زمینه به گونه ای بوده است که این گروه اکنون بالغ بر 500 عضو عادی، 130 عضو اصلی و 10 نفراستاد (فلو) بین المللی در ایران دارد و این در حالی است که گروه بین المللی ایمپلنتهای دندانی جهان بالغ بر هجده هزار نفر عضو و هشتصد استاد (فلو) در سطح جهان دارد.

وی افزود: آموزش دانش روز دنیا به اعضا، انتشار کتب علمی، برگزاری دوره های اسکولارشیپ و فلوشیپ در بیش از بیست دانشگاه جهان، برپایی همایش های یک روزه، پژوهش های دندانپزشکی و بیومتریال، درمان بیماران دشوار فقط با هدف توسعه دانش ایمپلنتولوژی بخشی از اهداف و اقدامات گروه بین المللی ایمپلنت های دندانی در ایران و جهان است.

این استاد ارشد و مدرس بین المللی با تاکید براینکه فعالیت گروه آی تی آی، هیچگاه جنبه اقتصادی نداشته است، افزود: تالیف هشت جلد کتاب و برگزاری چندین دوره همایش و کارگاه آموزشی علمی و عملی، کارگاه انیمال لب(آموزش بر روی دندان و فک حیوانات) با توجه ویژه به حضور سخنرانان برتر داخلی و بین المللی، مهر تاییدی بر تلاشهای غیر اقتصادی این گروه است؛ حتی بودجه مورد نیاز آن از راه حق عضویت و برگزاری همایشها تامین می شود.

رییس گروه بین المللی ایمپلنتهای دندانی در ایران گفت: رشته ایمپلنتولوژی در سالهای اخیر به همت همکاران تلاشگر، علاقمند و دانشگاهی پیشرفت های شگرفی حاصل کرده است.

استاد و جراح ایمپلنتهای دندانی با اشاره به ساخت انواع و شکلهای مختلف و متنوع ایمپلنت با سطوح متفاوت و کاربردهای تخصصی در دنیا، افزود: اکنون بیش از بیست مدل ایمپلنت برای نقاط مختلف فک و دهان وجود دارد که درمان ها را دقیق، موثر و موفق می کند.

وی در پایان نبودن رشته تخصصی ایمپلنتهای دندانی در دانشکده های دندانپزشکی کشور را ضعف مهمی دانست و از مسوولان آموزشی خواست تا در کنار سایر رشته های دندانپزشکی، رشته نوین ایمپلنتهای دندانی را به عنوان اوج درمان بی دندانی در دانشگاه ها راه اندازی کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]