کد خبر : 20412 شنبه 09 آبان 1394 - 01:19:36
وقتی-روبات-موتورسیکلت-را-می-راند

اسپرتی ترین موتورسیکلات؛

وقتی روبات موتورسیکلت را می راند

سیناپرس: در نمایشگاه خودروی توکیو محصولی حیرت انگیز در دنیای موتورسیکلت ها ارایه شده که می توان آن را تلفیقی از دانش روباتیک و سیستم های موتوری به شمار آورد.

شرکت یاماها که به طراحی و ساخت پیشرفته ترین موتورسیکلتها در دنیا شهرت دارد بازدیدکنندگان نمایشگاه توکیو را به هیجان آورده است. محصول جدید این شرکت روباتی است که سوار بر موتورسیکلت آن را با مهارتی خاص هدایت می کند.

آنچه که در این شرکت ارایه شده نتیجه سرمایه گذاری در تحقیقاتی است که طی آن دانش روباتیک با تازه ترین دستاوردهای عرصه موتورسیکلت سازی تلفیق شده است.

این روبات سوار بر اسپرتی ترین موتورسیکلات ساخت یاماها یعنی R1M یکهزار سی سی، مسیر پیش رو را با مهارتی دیدنی طی می کند.

آنچه که در این شرکت ارایه شده نتیجه سرمایه گذاری در تحقیقاتی است که طی آن دانش روباتیک با تازه ترین دستاوردهای عرصه موتورسیکلت سازی تلفیق شده است. روباتی که در پشت این موتورسیکلت نشسته و ژست یک موتورسیکلت ران واقعی را به خود گرفته با دقت بالایی آن را می راند.

عنوان Motobot برای این نوآوری انتخاب شده است. یاماها اطلاعات اندکی درباره آن منتشر کرده اما در بیانیه این شرکت آمده است: کنترل حرکات پیچیده یک موتورسیکلت آن هم در سرعت بالا نیاز به سیستم های کنترلی است که باید با ضریب دقت بسیار بالایی صورت گیرد.

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]