کد خبر : 15221 شنبه 14 شهریور 1394 - 10:46:58
اسکلت-روباتیک-وسیله-ای-برای-راه-رفتن-معلولان

اسکلت روباتیک وسیله ای برای راه رفتن معلولان

محققان دانشگاه لس آنجلس آمریکا موفق به ساخت یک لباس بیونیکی به نام اسکلت روباتیک شده اند که به افراد معلول کمک می کند راه بروند.

 به گزارش ایرنا از ساینس، یک فرد معلول که از کمر به پایین فلج بوده است توانسته با اسکلت روباتیک و بدون کمک شخص دیگری، راه برود.داوطلبی که لباس برایش طراحی شده، یک مرد 39 ساله است که پس از سقوط از پنجره ای در ارتفاع، از ناحیه کمر به پایین به مدت چهار سال فلج بود و هیچ حرکتی برایش امکان پذیر نبود؛ تا اینکه پس از پوشیدن لباس بیونیکی محققان دانشگاه لس آنجلس، توانست دوباره روی پاهای خود بایستد و قدم بردارد.با استفاده از این لباس بیونیکی، فرد می تواند عضلات پای خود را به صورت کاملا ارادی حرکت دهد و قدم بردارد.

در این روش از تکنیک تحریک نخاعی غیر تهاجمی و یک لباس بیونیکی که با باتری شارژ می شود، استفاده شده است و پس از پنج هفته تمرین جسمانی و روزی یک ساعت تحریک نخاعی، تحرک معلول امکان پذیر شده است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، حدود پنج میلیون و 596 هزار نفر در آمریکا به نوعی معلولیت دچار هستند. سکته مغزی، جراحت نخاعی بر اثر تصادف و سقوط و بیماری ام اس، از مهمترین دلایل معلولیت محسوب می شوند. امید است امکان راه رفتن بیمارانی که به طور کامل فلج هستند، با استفاده از این روش وجود داشته باشد.

کلید واژه ها: لباس بیونیکی اسکلت روباتیک
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]