کد خبر : 14649 شنبه 07 شهریور 1394 - 09:58:55
گزارش-تصویری-از-عملیات-پرتاب-ماهواره-یائوگان-27

گزارش تصویری از عملیات پرتاب ماهواره یائوگان 27

سیناپرس: راکت ماهواره بر موسوم لانگ مارچ 4 سی به Long March-4C در عملیاتی موفقیت آمیز توانست ماهواره جدید کشور چین موسوم به Yaogan-27 را به مدار زمین منتقل کند .

سازمان فضائی چین به طور رسمی خبر از اجرای عملیات موفقیت آمیز پرتاب ماهواره Yaogan-27 با کمک راکت ماهواره بر لانگ مارچ 4 سی  به Long March-4C  داد . این عملیات از مرکز کنترل عملیات و پرتاب ماهواره تای یوان Taiyuan Satellite Launch Center واقع در ایالت شان ژی Shanxi  و در تاریخ بیست و هفتم آگوست ( برابر با پنجم شهریور ) در شمال کشور چین انجام شد . بر اساس اطلاعات منتشر شده در این رابطه ، ماهواره فوق قرار است برای موارد متعددی از جمله نقشه برداری از عوارض زمین ، تخمین و بررسی زمین های کشاورزی و پیش بینی و ممانعت از بروز سوانح طبیعی مورد استفاده قرار گیرد . عملیات پرتاب این ماهواره در روز پنج شنبه و راس ساعت 10:31 صبح به وقت محلی انجام شد .

گفتنی است که این ماموریت پرتاب ماهواره که توسط راکت ماهواره بر خانواده لانگ مارچ انجام شد ، دویست و هفتمین عملیات موفقیت آمیزی است که توسط این راکت ها انجام می شود . ماهواره یائوگان 27 نیز همانطور که از نام آن مشخص است ، بیست و هفتمین ماهواره با این نام است که از سوی چین به مدار زمین فرستاده می شود و نخستین ماهواره این خانواده با عنوان یائوگان 1 در سال 2006 میلادی به مدار زمین فرستاده شد .

منبع

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]