کد خبر : 12674 شنبه 10 مرداد 1394 - 09:10:01
چینی‌ها-در-انتظار-نسل-پنجم-ارتباطات

چینی‌ها در انتظار نسل پنجم ارتباطات

کاربران چینی به زودی از خدمات نسل پنجم اینترنت پر سرعت بهره مند و با نسل های قبلی ارتباطات خداحافظی خواهند کرد.

پیشرفت تکنولوژی در حوزه های مختلف از جمله ارتباطات با رشد چشمگیری مواجه بوده است. در سال های اخیر، ورود شبکه های ۳G و ۴G تحول عظیمی را در تکنولوژی به وجود آورده است.  ۵G، مخفف کلمه ۵ Generation استبنا به گزارشات منتشر شده، پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۵۰ درصد از ارتباطات را نسل های جدید پوشش خواهند داد. اما از سوی دیگر، سایر نسل ها مانند  ۲ و ۳ G با کاهش استقبال از سوی مخاطبان خود مواجه خواهند شد.

وزارت صنعت و فناوری اطلاع رسانی چین (Ministry of Industry and Information Technology (MIIT از ورود نسل جدید ارتباطات به این کشور خبر داده تا کاربران چینی نه تنها جزو اولین کاربرانی باشند که لذت استفاده از نسل پنجم اینترنت پر سرعت را تجربه می کنند بلکه این نسل دیگر یک آرزو برای کاربران چینی نباشد.

به گزارش مهر ،راه اندازی نسل پنجم ارتباطات در چین در حالی است که بسیاری از کشورها هنوز به نسل چهارم ارتباطات نیز دست پیدا نکرده اند. ورود نسل پنجم ارتباطات به معنای دانلود فیلم هشت گیگابایتی در مدت چند ثانیه است. از راه اندازی نسل پنجم ارتباطات در چین می توان به عنوان یک جهش انقلابی در عرصه فناوری ارتباطات یاد کرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]