کد خبر : 11704 چهارشنبه 24 تیر 1394 - 12:26:33
پژوهشگر-ایرانی-جایزه-بنیاد-علمی-آلمان-را-کسب-کرد

پژوهشگر ایرانی جایزه بنیاد علمی آلمان را کسب کرد

دکتر بهزاد خارابی ماسوله پژوهشگر برجسته ایرانی به دلیل تحقیقات بر روی سرطان خون از سوی یک بنیاد علمی تحقیقاتی برنده جایزه علمی سال ۲۰۱۵ شد.

مراسم اهدای جایزه ۲۱۰ هزار یورویی به دکتر بهزاد خارابی در بنیاد یونگ با حضور حدود ۳۰۰ نفر از پروفسورهای رشته‌های مختلف تحقیقات پزشکی آلمان برگزار شد. دکتر خارابی پس از دریافت مدرک دکترای ایمونولوژی، در سال ۲۰۰۸ آموزش‌های پیشرفته خود را به عنوان یک متخصص پزشکی در زمینه هماتولوژی و انکولوژی در دانشگاه بوخوم آلمان آغاز کرد. وی پس از یک سال جذب مؤسسات تحقیقاتی بلژیک و ایالات متحده شد.

وی تحت نظارت Prof.Markus Muschen در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF) هدایت و اجرای کار تحقیقاتی بسیار موفقی بر روی Cellular stress reaction با (Unfolded Protein Response) را برعهده داشته و دو بار در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ توسط American Society of Hematology موفق به دریافت جایزه شده است.

دکتر بهزاد خارابی ماسوله در سال ۲۰۱۴ به آلمان بازگشته و در حال حاضر در کلینیک دانشگاهی RWTH Aachen بخش  Clinic for Haematology, Oncology, Haemostaseology and Stem Cell Transplantation  به عنوان معاون مرکز تحقیقاتی جامع سرطان خون آخن آلمان فعالیت می کند.

به گزارش مهر،جایزه علمی تحقیقات بنیاد یونگ به دلیل تحقیقات دکتر خارابی در زمینه سرطان خون به وی اعطا شده است. نتایج اولیه تحقیقات این متخصص ۳۴ ساله  نشان می‌دهد که سلول‌های بنیادی لوسمیک – سلول‌هایی که مسؤول شکست درمان و در نتیجه عود سرطان خون هستند _ وابسته به برخی مکانیسم‌های استرس سلولی و بسیار پیچیده هستند. جایزه بنیاد یونگ به این دانشمند جوان کمک می‌کند تا در زمینه تحقیقاتی خود، پروژه‌های جدیدی را به مرحله اجرا درآورد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]