کد خبر : 11309 جمعه 19 تیر 1394 - 07:44:56
برنامه-ریزی-جهت-نبرد-واقعی-ربات-های-غول-پیکر-

برنامه ریزی جهت نبرد واقعی ربات های غول پیکر

سیناپرس: برای نخستین بار در تاریخ صنعت ربات سازی ، قرار است دو ربات آمریکائی و ژاپنی به دوئل بپردازند . این ربات ها از نوع ربات های غول پیکر بوده و هر یک بیش از 4 تن وزن دارند . البته ربات آمریکائی سنگین تر از رقیب ژاپنی خود است .

تا کنون در بسیاری از فیلم ها و انیمیشن های علمی - تخیلی ، شاهد جنگ های بین ربات ها و استفاده از ربات های غول پیکری که قادر به مبارزه بوده و توسط انسان ها در داخل ربات یا از مرکز فرماندهی کنترل می شوند ، بوده ایم . این داستان قرار است به زودی و توسط دو شرکت بزرگ ربات سازی امریکائی و ژاپنی رنگ واقعیت گرفته و عملی شود . بر اساس اخبار منتشر شده در این زمینه شرکت ربات سازی Suidobashi در کشور ژاپن که به صورت ویژه ای به تولید ربات های غول پیکر و بسیار بزرگ می پردازد ، رقابت پیشنهاد شده از سوی رقیب امریکائی خود را برای نبرد بین ربات های دو شرکت پذیرفته است . پیش از این شرکت بزرگ ربات سازی Megabot در ایالات متحده آمریکا که رقیب این شرکت ژاپنی محسوب می شود ، پیشنهاد مبارزه و جدال محصولات دو کارخانه را به رقیب ژاپنی خود ارائه داده بود .

بر اساس گزارش خبرگزاری ای اف ای efe فرانسه ، قرار است به زودی ربات ژاپنی با وزن 4 هزار کیلوگرم ، به جنگ ربات آمریکائی با وزن 5 هزار و 400 کیلوگرم رفته تا برنده نبرد این دو غول آهنی مشخص شود . هنوز تاریخ دقیق برگزاری این رقابت شگفت انگیز اعلام نشده است . بر اساس اطلاعات منتشر شده در این زمینه ف ربات آمریکائی قدرتمند تر و سنگین تر بوده و در عوض ربات زاپنی دارای انعطاف پذیری و سرعت عمل بیشتری است .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]