• گزارش-تصویری-از-جشنوازه-فانوس-در-سال-نوی-چینی- یکشنبه 19 بهمن 1393 - 16:24:53

  گزارش تصویری از جشنوازه فانوس در سال نوی چینی

  سینا‌پرس: چینی ها در پایان جشن سال نو ، به برگزاری جشنواره فانوس می پردازند. این جشنواره دو هزار ساله ، هر سال توسط مردم چین به صورت باشکوهی برگزار می شود. این رویداد سنتی همواره مورد توجه پژوهشگران ، انسان شناسان و جامعه شناسان قرار داشته است.

 • اختراعاتی-برای-زندگی-امروز یکشنبه 19 بهمن 1393 - 09:05:59

  اختراعاتی برای زندگی امروز

  سینا‌پرس: دانشمندان و پژوهشگران در حوزه های مختلف علم و فناوری ، به صورت مداوم اختراعات جدیدی ثبت می کنند که هر یک می تواند به نوبه خود زندگی بشر را متحول کرده و تغییرات گسترده ای در سبک زندگی ایجاد کند .

 • گزارش-تصویری-از-فستیوال-پردیس-تکنولوژی-در-برزیل یکشنبه 19 بهمن 1393 - 08:15:33

  گزارش تصویری از فستیوال پردیس تکنولوژی در برزیل

  سینا‌پرس: فستیوال سالانه پردیس تکنولوژی با حضور هزاران متخصص کامپیوتر و شبکه از سراسر جهان از روز چهاردهم بهمن در برزیل آغاز به کار کرده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت . در حاشیه این فستیوال چندین کنفرانس علمی در حوزه کامپیوتر برگزار می شود .

 • گزارش-تصویری-از-هنر-حکاکی-بر-پوسته-تخم-مرغ یکشنبه 19 بهمن 1393 - 07:36:44

  گزارش تصویری از هنر حکاکی بر پوسته تخم مرغ

  سینا‌پرس: مرکز فرهنگی شهر Shizuishan در کشور چین ، اقدام به پرپائی نمایشگاهی از آثار هنری و صنایع دستی مینگ ژیا Ming Xia هنرمند چینی کرده است که در آن نقوش و تصاویر هنری بر پوسته تخم مرغ حکاکی می شوند .

 • گزارش-تصویری-از-مجسمه-سنگی-کوه-لاکوتا-اوگالا یکشنبه 19 بهمن 1393 - 07:12:03

  گزارش تصویری از مجسمه سنگی کوه لاکوتا اوگالا

  سینا‌پرس: بزرگترین تندیس سنگی غیر مذهبی جهان در بخش داکوتای جنوبی از ایالات متحده آمریکا قرار دارد که در بدنه کوه و صخره های طبیعی آن یک مجسمه بسیار بزرگ از سرخپوستی سوار بر اسب حجاری شده است . این منطقه برای سرخپوستان بومی ، محترم و مقدس است .

 • گزارش-تصویری-از-مجموعه-تاریخی-تیپو-سلطان-در-هندوستان شنبه 18 بهمن 1393 - 07:09:58

  گزارش تصویری از مجموعه تاریخی تیپو سلطان در هندوستان

  سینا‌پرس: تیپو سلطان نام یکی از پادشاهان و حکام محلی هندوستان در جنوب این کشور است که محدوده قلمرو وی در ایالت های کاراناتاکا ، تامیل نادو و بخش هائی از دیگر ایالت های جنوبی هند را شامل می شد .

 • گزارش-تصویری-و-تحلیل-فنی-از-چهار-طاقی-های-جزیره-هرمز جمعه 17 بهمن 1393 - 10:12:32

  گزارش تصویری و تحلیل فنی از چهار طاقی های جزیره هرمز

  سینا‌پرس: مجموعه چهار طاقی های هرمز ( مکتب خانه ها ) در گورستان قدیم هرمز قرار دارند . احتمالاً کاربری اصلی این چهار طاقی ها آرامگاه بزرگان هرمز بوده است .

 • گزارش-تصویری-از-موزه-ویکتریا-و-آلبرت پنج شنبه 16 بهمن 1393 - 08:49:29

  گزارش تصویری از موزه ویکتریا و آلبرت

  سینا‌پرس: موزه ویکتوریا و آلبرت victoria and albert museum درکرامول گاردنز ، کنزینگتون جنوبی در شهر لندن واقع شده است و جز برترین موزههای جهان به جهت داشتن ذخائر غنی آثار هنری است.

 • گزارش-تصویری-از-رودخانه-یوواک- چهارشنبه 15 بهمن 1393 - 07:16:24

  گزارش تصویری از رودخانه یوواک

  سینا‌پرس: رودخانه یوواک uvac رودخانه ای مرزی و بین المللی است که از کوه " گولیجا " سرچشمه گرفته و در فلات " پستر " و در سراسر جنوب غربی کشور صربستان جریان دارد .

 • گزارش-تصویری-از-آزمایشگاه-فوق-پیشرفته-زیستی-چین- سه شنبه 14 بهمن 1393 - 19:34:12

  گزارش تصویری از آزمایشگاه فوق پیشرفته زیستی چین

  سینا‌پرس: کشور چین به تازگی یکی از پیشرفته ترین و امن ترین آزمایشگاه های زیست شناسی جهان را افتتاح کرده است. در این آزمایشگاه ، پزشکان و محققان می توانند با امکانات مجهز و امن به پژوهش خطرناک ترین ویروس ها و عوامل بیماری زا بپردازند .