• هیولای-میکروسکوپی-هشت-پا-در-قطب-شمال یکشنبه 30 مهر 1396 - 09:00:29

  در پی مطالعات یک دانشجوی کانادایی کشف شد؛

  هیولای میکروسکوپی هشت پا در قطب شمال

  سینا‌پرس: نمونه برداری های یک دانشجوی کانادائی از آب های قطب شمال منجر به کشف یک جانور میکروسکوپی ناشناخته شد که از خانواده هیولاسانان بوده و دارای هشت پا و سری مسطح است. این جانور، Monstrillopsis Planifrons نامگذاری شد.

 • چرا-از-مار-و-عنکبوت-می-ترسیم؟ جمعه 28 مهر 1396 - 11:00:51

  ترس فطری از عنکبوت و مار

  چرا از مار و عنکبوت می ترسیم؟

  سینا‌پرس: پژوهشگران در مطالعات جدید خود دریافتند که انسان در طول روند تکامل خود به طور غریزی آموخته است که عنکبوت ها و مارها خطرناک بوده و این ترس به صورت فطری در همه انسان ها حتی نوزادانی که به مرحله یادگیری نرسیده اند، وجود دارد.

 • حیات-وحش-در-قاب-دوربین پنج شنبه 27 مهر 1396 - 11:00:27

  ارائه جایزه بهترین تصاویر دنیای وحش

  حیات وحش در قاب دوربین

  سینا‌پرس: موزه تاریخ طبیعی لندن در سال جاری میلادی جایزه نخست خود را به تصویری از یک کرگرن سلاخی شده توسط شکارچیان اختصاص داد. در این گزارش تصویری به تماشای برترین تصاویر سال جاری می پردازیم.

 • مردان-بیشتر-اهل-تعامل-اند،-البته-با-مردان دوشنبه 24 مهر 1396 - 09:00:59

  زنان تعامل گر نیستند، چه با مردان چه با زنان

  مردان بیشتر اهل تعامل اند، البته با مردان

  سینا‌پرس: نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد مردان در تمامی حوزه ها مانند ورزش یا فعالیت های پژوهشی به طور کلی بیشتر از زنان مایل به همکاری بوده و این همکاری در صورت مذکر بودن طرف مقابل تا 15 درصد بیشتر خواهد بود.

 • درمان-افسردگی-با-قارچ-جادوئی یکشنبه 23 مهر 1396 - 11:03:30

  استفاده داروئی از سیلوکیبین؛

  درمان افسردگی با قارچ جادوئی

  سینا‌پرس: تیمی از پژوهشگران انگلیسی دریافتند که ماده موسم به سیلوکیبین که در نوعی قارچ موسوم به قارچ جادوئی وجود دارد، توانائی بهبود عملکرد مغز در افراد دارای افسردگی را داشته و شرایط این بیماران را بهبود می بخشد.

 • خودروهای-بدون-راننده-و-انتخاب-قربانی- یکشنبه 23 مهر 1396 - 09:00:20

  اخلاقیات و هوش مصنوعی

  خودروهای بدون راننده و انتخاب قربانی

  سینا‌پرس: یکی از مشکلات پیش رو در مواجهه با خودروهای هوشمند، نوع واکنش آن ها در هنگام سوانح جدی است که می تواند منجر به حفظ جان سرنشینان به قیمت قربانی شدن دیگران شده یا بالعکس عمل کند. هنوز راه حلی مناسب برای این موضوع ارائه نشده است.

 • خلیج-پارس-در-اسناد-تاریخی شنبه 22 مهر 1396 - 15:06:19

  نگاهی به عنوان خلیج فارس در متون تاریخی

  خلیج پارس در اسناد تاریخی

  سینا‌پرس: در پی جنجال های اخیر ایجاد شده در زمینه نام خلیج فارس و لزوم آگاهی جمعی از پیشینه تاریخی این منطقه، به طور مختصر به بررسی این نام در اسناد و متون تاریخ پرداخته و آن را از دید مورخان باستان، جهانگردان اروپائی و مورخین اسلامی بررسی کردیم.

 • سزارین-عامل-چاقی-و-حساسیت-در-نوزادان- جمعه 21 مهر 1396 - 11:00:00

  تاثیرات مخرب سزارین بر نوزاد؛

  سزارین عامل چاقی و حساسیت در نوزادان

  سینا‌پرس: پژوهشگران دانشگاه نیویورک با بررسی و مقایسه موش های آزمایشگاهی که با روش طبیعی و سزارین متولد شده اند، دریافتند که نوزادان سزارینی فاقد باکتری های لازم در روده خود هستند که این موضوع می تواند منجر به چاقی و حساسیت در سنین بالاتر شود.

 • پروژه-مخفی-روسیه-در-ایستگاه-بین-المللی-فضائی جمعه 21 مهر 1396 - 09:09:59

  در پی ماموریت اخیر از پایگاه بایکونور مشخص شد؛

  پروژه مخفی روسیه در ایستگاه بین المللی فضائی

  سینا‌پرس: آژانس فضائی روسیه در ماموریت اخیر انجام شده با هدف ارسال تجهیزات و آذوقه به ایستگاه بین المللی فضائی، اقدام به ارسال سیستمی ناشناخته به ایستگاه بین المللی کرده و حاضر به ارائه هیچ توضیحی درباره این سیستم نیست.

 • جانوران-منقرض-شده-ای-که-دوباره-کشف-شدند پنج شنبه 20 مهر 1396 - 11:00:08

  آیا ببر تاسمانیا واقعا منقرض شده است؟

  جانوران منقرض شده ای که دوباره کشف شدند

  سینا‌پرس: در پی ثبت نمونه های متعدد از مشاهده ببر تاسمانیا که تصور می شد در سال 1936 میلادی منقرض شده ،امیدها برای وجود احتمالی این جانور افزایش یافته و دانشمندان در جستجوی کشف دوباره این حیوان هستند. این موضوع پیش از این برای حیوانات دیگری نیز رخ داده است.