• اثرات-زيست-محيطي-تامين-آب-از-منابع-غير-متعارف شنبه 08 آذر 1393 - 02:50:15

  اثرات زيست محيطي تامين آب از منابع غير متعارف

  سینا‌پرس: آمنه معزي - مهندسي محيط زيست، گرايش آب و فاضلاب، رويا ظريف - مهندسي شيمي در همايش ملي بازيافت آب؛ راهبردي اصولي براي مديريت بحران آبکه در بهمن سال گذشته برگزار شد ،مقاله ای با عنوان « اثرات زيست محيطي تامين آب از منابع غير متعارف » را ارائه کردند. دراینجا به چکیده ای ازاین مقاله می پردازیم.

 • مقايسه-استانداردهاي-مربوط-به-زندگي-مشترک-در-طول-سه-نسل-اخير جمعه 07 آذر 1393 - 11:17:39

  مقايسه استانداردهاي مربوط به زندگي مشترک در طول سه نسل اخير

  سینا‌پرس: ساختارهاي شناختي نقش تعيين کننده اي در ميزان رضايت زوج دارند. اين شناخت ها تحت تاثير محيط ابتدايي زندگي ايجاد مي شوند و به روابط افراد در بزرگسالي شکل مي دهند.

 • یادگیری-اولین-قدم-نوآوری-است- چهارشنبه 05 آذر 1393 - 02:28:44

  آشتی دانشگاه و صنعت، بهترین راه برای پیشرفت و توسعه

  یادگیری اولین قدم نوآوری است

  سینا‌پرس: هوش مصنوعی از علومی است که در دهه های گذشته پیشرفت شگرفی را در علم به وجود آورده است.البته این پیشرفت به هیچ وجه در یک علم خاص محدود نبوده و تمامی علوم حتی علوم انسانی را در برگرفته است.در طول دورانی که بحث هوش مصنوعی عنوان شد ،پژوهشگران و محققان زیادی روی آن مطالعه کرده، مقالات و محصولاتی را ارائه کرده اند .

 • مزاياي-استفاده-از-انرژي-هاي-تجديد-پذير- چهارشنبه 28 آبان 1393 - 02:26:12

  مزاياي استفاده از انرژي هاي تجديد پذير

  سینا‌پرس: "معرفي انواع انرژي هاي تجديد پذير و بررسي مزاياي استفاده از آن" مقاله ای است از امين احمدپور که به ششمين همايش علمي تخصصي انرژي هاي تجديد پذير، پاك و كارآمد ارائه شده است.

 • غلبه-بر-ترس-با-اوکسی-توسین یکشنبه 25 آبان 1393 - 05:16:20

  غلبه بر ترس با اوکسی توسین

  سینا‌پرس: پژوهشگران دانشگاه بن در آلمان به این نتیجه رسیدند که هورمون اوکسی توسین که کاربرد اصلی آن در تحکیم پیوندهای انسانی است می تواند جلوی فعالیت مراکز مرتبط با ترس را گرفته و در نتیجه به فرد برای غلبه بر آن کمک کند. این یافته می تواند تحولی در زمینه شیوه های رایج درمان اضطراب به وجود آورد.

 • رابطه-بارش-با-دماي-روزانه-در-ايران شنبه 24 آبان 1393 - 05:42:55

  رابطه بارش با دماي روزانه در ايران

  سینا‌پرس: "رابطه حالات بارش با حالات دماي روزانه در ايران"عنوان پژوهشی است مشترک از دكتر حسين عساكره، سعيده اشرفي و فاطمه تركاراني که نتایج آن در جدیدترین شماره از فصلنامه جغرافيا و توسعه-پائیز1393-منتشر شده است.

 • تاثیر-آگاهی-از-هیجانات-درونی-بر-کاهش-وزن جمعه 23 آبان 1393 - 05:55:02

  تاثیر آگاهی از هیجانات درونی بر کاهش وزن

  سینا‌پرس: یک تحقیق جدید نشان می دهد که آگاهی درست فرد از هیجانات درونی می تواند کمک شایانی به او برای حفظ وزن ایده آل بکند. این یافته می تواند به اثربخش تر کردن شیوه های رایج کاهش وزن بیانجامد.

 • میکرو-و-نانو-شناگرها-برای-حرکت-در-مایعات-بدن سه شنبه 20 آبان 1393 - 00:10:58

  میکرو و نانو شناگرها برای حرکت در مایعات بدن

  سینا‌پرس: گروهی از پژوهشگران موسسه پلانک در اشتوتگارت موفق به ساختن نوعی وسیله بسیار ریز شدند که با انجام حرکتی منحصر به فرد می تواند در مایعات مختلف موجود در بدن حرکت کند.

 • استاتین-ها،-بهبود-بخش-اختلالات-یادگیری سه شنبه 20 آبان 1393 - 06:43:20

  استاتین ها، بهبود بخش اختلالات یادگیری

  سینا‌پرس: براساس یک مطالعه جدید، استاتین ها که بطور معمول برای کاهش کلسترول بد در بدن استفاده می شود، در بهبود بخشیدن اختلالات یادگیری ایجاد شده توسط یک جهش ژنی نیز تاثیر دارند.

 • تاثیر-کیفیت-خواب-مدیر-بر-عملکرد-زیردستان شنبه 17 آبان 1393 - 05:28:50

  تاثیر کیفیت خواب مدیر بر عملکرد زیردستان

  سینا‌پرس: تردیدی نیست که خواب هر فرد می تواند بر عملکرد روزانه او موثر باشد. در این میان، پژوهشی جدید گویای آن است که کیفیت خواب مدیر تاثیر مستقیمی بر کیفیت عملکرد زیردستانش خواهد داشت.