• سنبل‌الطیب،داروی-اضطراب دوشنبه 04 بهمن 1395 - 11:14:30

  با بررسی روی بیماران ارتوپدی مورد تاکید قرار گرفت

  سنبل‌الطیب،داروی اضطراب

  سینا‌پرس: بسیاری از بیماران، هنگام بستری در بیمارستان و همچنین در مواقع نیاز به عمل‌های جراحی، دچار اضطراب گردیده و سطوح بالایی از این پدیده را تجربه می‌نمایند. محققین کشورمان برای غلبه بر این مشکل، از گیاه دارویی سنبل‌الطیب استفاده نموده‌اند.

 • سرطان-زا-بودن-نوتلا،-از-شایعه-تا-واقعیت دوشنبه 04 بهمن 1395 - 09:50:52

  شکلات پرمصرف جهان پالم دارد

  سرطان زا بودن نوتلا، از شایعه تا واقعیت

  سینا‌پرس: طی روزهای اخیر، خبرهای مختلفی درخصوص سرطان زا بودن یکی از پر مصرف ترین شکلات های صبحانه جهان مطرح شده است. در این گزارش قصد داریم نگاه دقیق تری به این مسأله بیاندازیم.

 • چالش-سرطان-پستان-در-آسیا-پاسفیک دوشنبه 04 بهمن 1395 - 09:01:27

  گزارش ویژه Economist

  چالش سرطان پستان در آسیا - پاسفیک

  سینا‌پرس: روزگاری سرطان پستان عمدتا مشکل بزرگ کشورهای غربی و استرالیا محسوب می شد. اما حالا این بیماری به چالش بزرگی در سراسر منطقه آسیا – پاسفیک تبدیل شده و به بیان دیگر، سرطان پستان دیگر تنها محدود به زنان ساکن در کشورهای غربی نمی شود.

 • فریبکاری-بزرگ یکشنبه 03 بهمن 1395 - 11:45:14

  گزارش ویژه «Todays Dietitian» از دستکاری تحقیقات علمی

  فریبکاری بزرگ

  سینا‌پرس: چند ماه پیش گزارشی تکان دهنده مبنی بر فریبکاری نهادهای آمریکایی در تشویق جامعه به مصرف مواد قندی منتشر شد.مجله تخصصی «Todays Dietitian» در تازه ترین شماره خود به زوایای مختلف این موضوع جنجالی پرداخته است.

 • -پرستاران-«درد»-بیماران-را-درک-نمیکنند! یکشنبه 03 بهمن 1395 - 10:50:57

  در یک پژوهش داخلی بررسی شد

  پرستاران «درد» بیماران را درک نمیکنند!

  سینا‌پرس: مدیریت درد، بالاخص در بیمارانی که عمل جراحی انجام داده اند، اهمیت زیادی داشته و می تواند در روند بهبودی بیمار از هر دو بعد جسمی و روانی نقش داشته باشد. ولی به نظر می رسد در خصوص مفهوم درد بین بیماران و پرستاران اختلاف قابل توجهی وجود دارد!

 • -بیمارستان‌های-کشور-چقدر-آماده-شرايط-بحراني-هستند؟ شنبه 02 بهمن 1395 - 13:35:28

  در یک پژوهش داخلی بررسی شد

  بیمارستان‌های کشور چقدر آماده شرايط بحراني هستند؟

  سینا‌پرس: «حادثه خبر نمی کند». این یک مثل قدیمی خوفناک است. ولی از سوی دیگر این نکته را به ذهن متبادر می‌سازد که بایستی برای حوادث احتمالی، آمادگی لازم را کسب نمود. پژوهشگران کشورمان این موضوع مهم را در مورد بیمارستان‌ها مورد بررسی قرار داده‌اند.

 • یافته-هایی-عجیب-درباره-سوخت-و-ساز-بدن شنبه 02 بهمن 1395 - 11:20:31

  گزارش ویژه مجله SCIENTIFIC AMERICAN

  یافته هایی عجیب درباره سوخت و ساز بدن

  سینا‌پرس: مجله SCIENTIFIC AMERICAN در تازه ترین شماره خود می نویسد: مطالعات گسترده ای درخصوص چگونگی عملکرد بدن انسان در سوزاندن چربیها صورت گرفته که می توان با استناد به آنها توضیح داد که چرا فعالیتهای فیزیکی در کنترل کردن وزن تأثیرگذاری چشمگیری ندارد.

 • پسر-میخواهید؟-رازک-بخورید شنبه 02 بهمن 1395 - 09:29:37

  محققان کشور در حیوانات مدل بررسی کردند

  پسر میخواهید؟ رازک بخورید

  سینا‌پرس: انتخاب در داشتن فرزند دختر یا پسر، از قدیم‌الایام جزو آرزوهای بشر بوده و بسیاری از والدین، علاقمند به تعیین این جنسیت هستند. نتایج یک مطالعه علمی‌پژوهشی نشان می‌دهد که شاید گیاه دارویی رازک، بتواند به این والدین کمک کند!

 • توسعه-«ساختمان‌های-سبز»-چگونه-امکان-پذیر-میشود؟ جمعه 01 بهمن 1395 - 10:20:43

  محققین ایرانی پیشنهاد داده‌اند

  توسعه «ساختمان‌های سبز» چگونه امکان پذیر میشود؟

  سینا‌پرس: حفظ محیط زیست، به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروزی بشر، دارای ابعاد مختلفی بوده و نیازمند سیاست‌گذاری‌های صحیح و برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان می‌باشد. توسعه ساختمان‌های سبز و سازگار با محیط زیست در شهرهای مختلف، یکی از این ابعاد است.

 • سنگ‌های-قیمتی-و-نیمه-قیمتی-ایران-را-بشناسیم پنج شنبه 30 دی 1395 - 19:52:24

  سهم اندک ایران در تجارت جهانی جواهرات

  سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ایران را بشناسیم

  سینا‌پرس: سنگ‌ها و کانى‌هاى قيمتى از دير باز در بين اقوام گوناگون جامعه بشرى از اهميت خاصى برخوردار بوده‌اند. زيبايى اين کانى‌ها به حدى اهميت داشت که مردم قديم اعتقاد به قدرت‌هاى ماورايى مانند راز جوانى ابدى، طلسم‌هاى شفا بخش،بخت و اقبال در ذهن خود داشتند.