• -مبتلایان-به-شیزوفرنی-هم-می-توانند-شاد-باشند یکشنبه 02 شهریور 1393 - 15:13:50

  مبتلایان به شیزوفرنی هم می توانند شاد باشند

  سینا‌پرس: با اینکه بسیاری از افراد، شیزوفرنی را با افسردگی یکی می دانند، اما در مطالعه ای جدید مشخص شد که یک سوم از مبتلایان به شیزوفرنی احساس شاد بودن داشتند. همچنین این مطالعه بار دیگر ثابت کرد که شادی در زندگی، به یک سری عوامل بستگی دارد که می توان آنها را آموخت و به این ترتیب شادی و کیفیت زندگی را بهبود بخشید.

 • کشف-قدیمی-ترین-جسم-فلزی-در-یک-قبر شنبه 01 شهریور 1393 - 10:59:28

  کشف قدیمی ترین جسم فلزی در یک قبر

  سینا‌پرس: یک سوزن چرم دوزی مسی یافت شده در یک قبر در خاورمیانه ، قدیمی ترین جسم فلزی است که تاکنون کشف شده است. به این ترتیب مشخص شد که بیش از ۶ هزار سال پیش در خاورمیانه، تجارت فلزات بین نواحی مختلف آن جریان داشته است.

 • دلیل-ناتوانی-مبتلایان-به-شیزوفرنی-در-تعیین-اهداف شنبه 01 شهریور 1393 - 09:48:20

  دلیل ناتوانی مبتلایان به شیزوفرنی در تعیین اهداف

  سینا‌پرس: پژوهشی جدید نشان می دهد دلیل ناتوانی افراد مبتلا به شیزوفرنی در انجام کارهای روزمره یا تعیین اهدافی برای خود را باید در تاثیر منفی این بیماری بر توانمندی طبیعی انسان برای شناخت لذت و نیز ارزیابی تلاش لازم برای دستیابی به اهداف بزرگ جست.

 • حیات-در-اعماق-یخ-های-قطب-جنوب جمعه 31 مرداد 1393 - 16:25:21

  حیات در اعماق یخ های قطب جنوب

  سینا‌پرس: شاید شنیدن نام «قطب جنوب» همه ما را به یاد منطقه ای پوشیده از برف و یخ و بدون حیات بیاندازد. اما یافته های جدید پژوهشگران نشان می دهد صدها گونه مختلف حیات در این ناحیه دشوار برای زندگی وجود دارد.

 • عنکبوت-های-غول-آسا:-ارمغان-رشد-شهرهای-استرالیا پنج شنبه 30 مرداد 1393 - 01:18:10

  عنکبوت های غول آسا: ارمغان رشد شهرهای استرالیا

  سینا‌پرس: با اینکه افزایش شهرنشینی و گسترش زیرساخت های شهری موجب کاهش تعداد برخی حیوانات نظیر پرندگان در این مناطق شده است، اما این رویه حداقل موجب افزایش شدید تعداد یک نوع جانور شده است و آن هم چیزی نیست جز نوعی عنکبوت بسیار بزرگ.

 • گرافین،-تحولی-در-ابزارهای-پوشیدنی-پایش-سلامت پنج شنبه 30 مرداد 1393 - 01:13:42

  گرافین، تحولی در ابزارهای پوشیدنی پایش سلامت

  سینا‌پرس: پژوهشگران ایرلندی با افزودن گرافین به کش پلاستیکی معمولی توانستند نوعی حسگر بسیار ارزان قیمت و در عین حال انعطاف پذیر بسازند که می تواند گستره کاربرد ابزارهای پوشیدنی پایش سلامت را به کلی دگرگون سازد.

 • حلزون،-غذای-انسان-های-باستانی پنج شنبه 30 مرداد 1393 - 00:16:56

  حلزون، غذای انسان های باستانی

  سینا‌پرس: باستانشناسان در کاوشهای اخیر خود در منطقه ای باستانی در اسپانیا به بقایای پوسته تعداد زیادی حلزون در کنار یک اجاق ذغالی برخوردند. این یافته شاید نشانگر آن باشد که انسانها حدود ۳۰ هزار سال پیش، حلزون را در برنامه غذایی خود جای داده بودند.

 • درمان-سرطان:-کاربرد-جدید-بوتاکس پنج شنبه 30 مرداد 1393 - 14:11:06

  درمان سرطان: کاربرد جدید بوتاکس

  سینا‌پرس: بوتاکس یکی از موادی است که به خاطر کاربردهایش در زیباسازی پوست شهرت دارد. با این حال مطالعه انجام شده روی موشها نشان می دهد که این ماده می تواند نقش موثری در درمان سرطان های شکمی داشته باشد.

 • تاثیر-ورزش-های-هوازی-بر-افزایش-توده-سفید-مغز-در-کودکان چهارشنبه 29 مرداد 1393 - 12:22:24

  تاثیر ورزش های هوازی بر افزایش توده سفید مغز در کودکان

  سینا‌پرس: پژوهش جدید انجام یافته بر روی کودکان ۹ تا ۱۰ ساله نشان می دهد مغز آن دسته از کودکانی که به ورزش های هوازی می پرداختند، دارای بخش سفیدرنگ فشرده تر و تنیده تری نسبت به کودکانی که آمادگی جسمانی کمتری داشتند و ورزش هوازی انجام نمی داند بودند. بخش سفید رنگ مغز موجب تسریع و کارایی بیشتر ارتباطات بین سلولهای عصبی می شود.

 • معمای-فسیل-کرم-دارای-ستون-فقرات-حل-شد چهارشنبه 29 مرداد 1393 - 12:17:23

  معمای فسیل کرم دارای ستون فقرات حل شد

  سینا‌پرس: دانشمندان پس از گذشت ۳۷ سال از پیدا شدن فسیل نوعی کرم دارای ستون فقرات توانستند ارتباط میان این موجود عجیب و نوعی کرم موجود در مناطق گرمسیری زمین را بیابند.