• گرافیک-بهتر-کامپیوتری-عملکرد-کاربر-کامپیوتر-را-بهبود-می-بخشد دوشنبه 06 بهمن 1393 - 09:30:21

  گرافیک بهتر کامپیوتری عملکرد کاربر کامپیوتر را بهبود می بخشد

  سینا‌پرس: دانشمندان در تحقیقات خود دریافته ‌اند که گرافیک سیستم‌ کامپیوتری می‌ تواند تاثیر بسزایی در کارکرد کاربر کامپیوتر با دستگاه داشته باشد.

 • -همکاری-روسیه-و-امریکا-در-زمینه-ماهواره-های-مخابراتی یکشنبه 05 بهمن 1393 - 14:07:09

  همکاری روسیه و امریکا در زمینه ماهواره های مخابراتی

  سینا‌پرس: کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده امریکا در نظر دارد با همکاری روسیه به اجرای طرحی بپردازد که توسط آن سیستم های اضطراری امریکا با کمک ناوبری دقیق گلوناس (GLONASS) و سیستم زمان بندی ماهواره ای روسیه با یک تماس تلفنی به شماره 911 از طریق تلفن های همراه ، به شناسائی مکان و یا مسیر فرد مخاطب بپردازند . برخی از مقامات امریکایی عضو کنگره این کشور به جهت به خطر افتادن امنیت ملی از تصویب چنین طرحی احساس نگرانی کرده اند .

 • قرارداد-یک-میلیارد-دلاری-همکاری-گوگل-و-شرکت-فضائی-Space-X یکشنبه 05 بهمن 1393 - 12:29:41

  قرارداد یک میلیارد دلاری همکاری گوگل و شرکت فضائی Space X

  سینا‌پرس: دو شرکت بزرگ اینترنتی و پژوهش های فضائی با کمک یکدیگر قصد اجرای پروژه ای جهت ارائه اینترنت در سطح جهانی را دارند . شرکت های گوگل و اسپیس ایکس Space X در نظر دارند تا در پروژه ای مشترک به راه اندازی اینترنت کم هزینه را در سراسر جهان بپردازند . در این طرح شرکت گوگل و شرکت فضائی اسپیس ایکس Space X در مراحل نهایی یک معامله یک میلیارد دلاری قرار دارند تا با این سرمایه گذاری ، شرکت فضائی اسپیس ایکس بتواند ساخت ماهواره های لازم را آغاز کند .

 • اطلاعات-جدید-درباره-به-روز-رسانی-ویندوز-10 یکشنبه 05 بهمن 1393 - 10:25:48

  اطلاعات جدید درباره به روز رسانی ویندوز 10

  سینا‌پرس: شرکت مایکروسافت، بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان اعلام کرد که نسخه جدید سیستم عامل ویندوز 10 برای اکثر نسخه های اخیر کاربران ویندوز ، بدون هیچ هزینه و به صورت رایگان ارتقا داده می شود. پیش بینی می شود که نسخه ویندوز عامل 10 در پاییز سال جاری وارد بازار شود و طرح رایگان ارتقای آن نیز تا یک سال ادامه داشته باشد .

 • روایت-داستان-«میرزا-کوچک-خان»-از-طریق-تولید-بازی-رایانه‌ای- سه شنبه 30 دی 1393 - 12:01:15

  در پارک علم و فناوری گیلان محقق شد

  روایت داستان «میرزا کوچک خان» از طریق تولید بازی رایانه‌ای

  سینا‌پرس: بازی یارانه‌ای با عنوان «مبارزان جنگل» از سوی محققان پارک علم و فناوری گیلان تولید شد که این بازی به روایت داستان زندگی میرزاکوچک خان جنگلی می‌پردازد.

 • سرمایه-گذاری-هنگفت-آمریکا-برای-هوشمندسازی-مدارس- چهارشنبه 28 آبان 1393 - 02:08:11

  سرمایه گذاری هنگفت آمریکا برای هوشمندسازی مدارس

  سینا‌پرس: دولت آمریکا قصد دارد سالانه 1.5 میلیارد دلار بیشتر از بودجه سالیانه برای آنلاین کردن مدارس سرمایه‌گذاری کند و این در حالی است که کمیسیون ارتباطات فدرال، برای اتصال کتابخانه‌ها و مدارس بیشتری به اینترنت، تنها به کمک شرکت‌های فناوری وابسته نیست.

 • -طراحي-نرم-افزار-اندرويد-هم-كد-ساز-تلفن-هاي-چهارمحال-و-بختياري-در-دانشگاه-شهركرد دوشنبه 26 آبان 1393 - 04:41:46

  طراحي نرم افزار اندرويد هم كد ساز تلفن هاي چهارمحال و بختياري در دانشگاه شهركرد

  سینا‌پرس: نرم افزار اندرويد هم كد ساز تلفن هاي استان چهارمحال و بختياري توسط انجمن علمي دانشجويي مهندسي نرم افزار دانشگاه شهركرد طراحي شد.

 • گوگل-ژنوم-مردم-جهان-را-ذخیره-می-کند سه شنبه 20 آبان 1393 - 23:37:51

  گوگل ژنوم مردم جهان را ذخیره می کند

  سینا‌پرس: گوگل این امکان را فراهم آورده که افراد تنها با پرداخت 25 دلار در سال نسخه ای از ژنوم خود را در فضای ابری (cloud) ذخیره کنند.

 • دستگاهی-برای-پایش-وضعیت-غذا-خوردن پنج شنبه 15 آبان 1393 - 06:28:37

  دستگاهی برای پایش وضعیت غذا خوردن

  سینا‌پرس: یک نوآوری جدید می تواند با شمارش تعداد دفعات جویدن غذا و عکس گرفتن از آن، اطلاعات ارزشمندی را در مورد سبک تغذیه ای فرد به تلفن همراه هوشمند ارسال کند.

 • ترسیم-نقشه-خواب-جهانی-اینترنت دوشنبه 28 مهر 1393 - 03:32:12

  ترسیم نقشه خواب جهانی اینترنت

  سینا‌پرس: به طرز عجیب و حتی غیرقابل باوری در بسیاری از نقاط جهان همزمان با فرارسیدن شب رایانه ها خاموش و به دنبال آن ارتباط با اینترنت نیز قطع می شود.