• تاثیر-منفی-میوه-ها-بر-سلامت-دندان سه شنبه 30 دی 1393 - 18:31:34

  تاثیر منفی میوه ها بر سلامت دندان

  سینا‌پرس: به تازگی پژوهش هایی در کشور انگلستان انجام شده است که نشان می دهد خوردن میوه های شیرین در میان وعده ها ، به افزایش پوسیدگی دندان ها منجر خواهد شد. در حقیقت قند اینگونه میوه ها باعث پوسیدگی ، ساخت پلاک و فرسایش مینای دندان می شود . بهترین حالت برای حفظ دهان و دندان ، مسواک زدن در سه نوبت و استفاده از نخ دندان است .

 • ابداع-چسب-دی-ان-ای-برای-ترمیم-سریع-بافت-های-بدن سه شنبه 30 دی 1393 - 18:18:53

  ابداع چسب دی ان ای برای ترمیم سریع بافت های بدن

  سینا‌پرس: پژوهشگران امریکایی توانستند مواد ریزی را با دی ان ای همراه سازند که حالت چسبندگی داشته و شبیه ژلاتین از چاپگر سه بعدی خارج شود . آنها معتقد هستند این چسب جدید می تواند برای رشد بافت ها و اندام ها در آزمایشگاه مورد استفاده قرار گیرند .

 • فناوری-ایرانی-در-خدمت-سالمندان سه شنبه 30 دی 1393 - 12:24:20

  فناوری ایرانی در خدمت سالمندان

  سینا‌پرس: زمین خوردن سالمندان به دلیل ضعف در حفظ تعادل به راحتی می‌تواند موجب شکستگی لگن این افراد بشود، خصوصا این موضوع برای خانم‌ها که در سنین بالا دچار پوکی استخوان می‌شوند، شایع‌تر است. عدم سلامت فیزیکی سالمندان در برخی موارد آثاری بسیار دردناک‌تر از زمین خوردن بر جای گذاشته است که حتی برخی از حوادث برای سالمندان مرگبار بوده‌اند؛ چنین حوادثی در حالی رخ می‌دهد که می‌توان با تشخیص به موقع نقطه ضعف در فرد و انجام تمرین‌هایی ساده به راحتی از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کرد. این ایده‌ای بود که پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف را به فکر اجرای طرح حسنا یا طرح حرکت، سلامت و نشاط الکترونیک انداخت.

 • فروپاشی-شوروی-به-گسترش-سل-مقاوم-به-دارو-کمک-کرد سه شنبه 30 دی 1393 - 12:08:44

  فروپاشی شوروی به گسترش سل مقاوم به دارو کمک کرد

  سینا‌پرس: مطالعه ای جدید نشان می دهد که فروپاشی شوروی در دهه 1990 به گسترش هر چه بیشتر عامل بیماری سل مقاوم در برابر دارو انجامیده است.

 • اولین-داروی-بیوژنریک-وارد-بازار-می-شود سه شنبه 30 دی 1393 - 11:53:18

  اولین داروی بیوژنریک وارد بازار می شود

  سینا‌پرس: سالهاست که داروهای شیمیایی توسط کارخانه های داروسازی ابداع و تولید می شوند.

 • ساخت-دستگاه-لیزری-دندانپزشکی-بافت-نرم دوشنبه 29 دی 1393 - 13:33:29

  با کاربرد در جراحی‌های لثه و بدون خونریزی

  ساخت دستگاه لیزری دندانپزشکی بافت نرم

  سینا‌پرس: پژوهشگران مرکز علوم و فنون لیزر ایران موفق به ساخت دستگاه لیزر دندانپزشکی بافت نرم شدند که با استفاده از این دستگاه، جراحی های بافت نرم دهانی بدون خونریزی و درد صورت می گیرد.

 • تشخیص-اوتیسم-با-تصویربرداری-دو-دقیقه-ای یکشنبه 28 دی 1393 - 15:03:44

  تشخیص اوتیسم با تصویربرداری دو دقیقه ای

  سینا‌پرس: دانشمندان موفق به طراحی شیوه جدیدی برای تصویربرداری از مغز شدند که امکان شناسایی ابتلای فرد به اوتیسم را تنها در 2 دقیقه فراهم می سازد. این شیوه می تواند به تحولی در فنون فعلی تشخیص اوتیسم بیانجامد.

 • تحول-در-ایمپلنت-های-کامی-با-طرح-برگزیده-بیستمین-جشنواره-علوم-پزشکی-رازی یکشنبه 28 دی 1393 - 14:51:09

  تحول در ایمپلنت های کامی با طرح برگزیده بیستمین جشنواره علوم پزشکی رازی

  سینا‌پرس: محقق جوان برگزیده بیستمین جشنواره علوم پزشکی رازی طی انجام تحقیقی دریافت که زاویه 30درجه ،بهترین زاویه برای قرار گیری ایمپلنت های کامی است.

 • ماست-بخورید-تا-لاغر-شوید شنبه 27 دی 1393 - 10:18:09

  دانشمندان از اثرات مصرف ماست بر جذب چربی می گویند

  ماست بخورید تا لاغر شوید

  سینا‌پرس: بررسی های آماری تازه ای نشان می دهد که میزان مصرف لبنیات و به طور خاص لبنیات پرچرب بین خانم های جوان به شدت کاهش پیدا کرده و حتی کمبودهای ناشی از مصرف نکردن آن از سوی این قشر جامعه به چاقی ناشی از مصرف ترجیح داده می شود.این در صورتی است که تحقیقات اخیر دانشمندان، حاکی از تاثیر کلسیم بر تنظیم جذب انرژی و کاهش جذب چربی است.

 • سی-دقیقه-چرت-موجب-تقویت-یادگیری-و-حافظه-شیرخواره-ها-می-شود چهارشنبه 24 دی 1393 - 14:23:13

  سی دقیقه چرت موجب تقویت یادگیری و حافظه شیرخواره ها می شود

  سینا‌پرس: یک مطالعه جدید نشان می دهد که حتی سی دقیقه خواب کوتاه در طی روز موجب یادآوری بهتر مهارت ها و رفتارهای آموخته شده آنها می شود.