• بازگرداندن-شنوایی-موش-های-ناشنوا-با-نوعی-پروتئین چهارشنبه 30 مهر 1393 - 13:03:01

  بازگرداندن شنوایی موش های ناشنوا با نوعی پروتئین

  سینا‌پرس: آزمایش جدیدی که بر روی موش ها صورت گرفته می تواند امیدی برای ناشنوایانی باشد که به خاطر قرارگیری در معرض صداهای بلند و یا سالمندی، توان شنوایی خود را از دست داده اند.

 • تاثیر-داروهای-ضدالتهاب-در-درمان-شیزوفرنی چهارشنبه 30 مهر 1393 - 12:55:47

  تاثیر داروهای ضدالتهاب در درمان شیزوفرنی

  سینا‌پرس: مطالعاتی که در چند سال اخیر به انجام رسیده نشان می دهد که داروهای ضد التهاب می تواند موجب افزایش اثربخشی درمان های فعلی شیزوفرنی شود.

 • خواندنی-های-دردناک-درباره-ابولا- دوشنبه 28 مهر 1393 - 15:33:55

  خواندنی های دردناک درباره ابولا

  سینا‌پرس: ویروس مهلک ابولا انگار دست بردار انسانها نیست. این بیماری که گفته می شود در سالهای گذشته در سطح بسیار محدودی در آفریقا وجود داشته و هیچ گاه تصور نمی شده که تا این حد موجب نگرانی جهانی شود اکنون توجه بسیاری از سازمانهای جهانی، سیاستمداران و حتی نهادهای نظامی نظیر پنتاگون را به خود جلب کرده است.

 • درمان-ضایعات-نخاعی-به-زودی-ممکن-می-شود یکشنبه 27 مهر 1393 - 05:51:34

  درمان ضایعات نخاعی به زودی ممکن می شود

  سینا‌پرس: «کریستوفر ریو» (Christopher Reeve) بازیگر معروف نقش «سوپرمن»، در سال 1995 به خاطر حادثه ای که در اسب سواری برای او روی داد، قطع نخاع و فلج شد. اکنون پس از ده سال از مرگ کریستوفر ریو، بنیاد کریستوفر و دانا ریو که زیر نظر «میتو ریو» اداره می شود، توانسته گام های مهمی در مسیر درمان آسیب های نخاعی بردارد.
  «متیو ریو» در مصاحبه ای با هفته نامه نیوساینتیست به بیان ابعاد پژوهش های انجام شده و امیدهای پیش رو می پردازد.

 • دبیر-کنگره-بین-المللی-انجمن-صرع-ایران:-مصرف-مواد-نیروزا-یکی-از-عوامل-بروز-صرع-در-جوانان-است شنبه 26 مهر 1393 - 06:56:04

  دبیر کنگره بین المللی انجمن صرع ایران:

  دبیر کنگره بین المللی انجمن صرع ایران: مصرف مواد نیروزا یکی از عوامل بروز صرع در جوانان است

  سینا‌پرس: دبیر یازدهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران گفت: مصرف انواع مواد مخدر به ویژه مواد نیروزا مانند ترامادول در جوانی یکی از علت های مهم ابتلا به بیماری صرع است.

 • واکسن-سرطان-تخمدان-آماده-آزمایش-روی-انسان-ها شنبه 26 مهر 1393 - 06:06:12

  واکسن سرطان تخمدان آماده آزمایش روی انسان ها

  سینا‌پرس: براساس مقاله ای که محققان دانشگاه کانکتیکات در مجله پزشکی تجربی به چاپ رسانده اند، زمان زیادی به درمان بیماران مبتلا به سرطان تخمدان به وسیله واکسن های شخصی نمانده است.

 • بررسی-اثر-ترکیبات-موثره-گیاه-خرگوشک-بر-سلامتی- شنبه 26 مهر 1393 - 05:58:39

  دستاوردی دیگر از محققان کشور؛

  بررسی اثر ترکیبات موثره گیاه خرگوشک بر سلامتی

  سینا‌پرس: محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با کمک پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود موفق شدند با استفاده از روش های مدرن علمی اثر ترکیبات موثره گیاه خرگوشک بر سلامتی را بررسی کنند.

 • نقش-تغییر-سبک-زندگی-در-درمان-سندرم-تخمدان-پلی-سیستیک یکشنبه 30 شهریور 1393 - 02:21:48

  نقش تغییر سبک زندگی در درمان سندرم تخمدان پلی سیستیک

  سینا‌پرس: یک عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: اختلال در روند تخمک گذاری یکی از مهم ترین علل نازایی در خانم ها به شمار می رود که یکی از شایع ترین علل آن، ابتلا به سندرم تخمدان پلی سیستیک است که تحت عنوان تنبلی تخمدان نیز شناخته می شود.

 • تاثیر-بسیار-سریع-داروهای-ضدافسردگی-بر-مغز شنبه 29 شهریور 1393 - 23:08:49

  تاثیر بسیار سریع داروهای ضدافسردگی بر مغز

  سینا‌پرس: تا پیش از این گمان می رفت که داروهای ضدافسردگی نیاز به ۴ تا ۶ هفته زمان برای تاثیرگذاری بر فرد دارند، اما پژوهشی جدید نشان می دهد که این داروها طی تنها چند ساعت تغییراتی شگرف در مغز افراد پدید می آورد.

 • ورزش-موجب-افزایش-تاثیر-شیمی-درمانی-می-شود شنبه 29 شهریور 1393 - 22:55:46

  ورزش موجب افزایش تاثیر شیمی درمانی می شود

  سینا‌پرس: شیمی درمانی برای از بین بردن تومور ایجاد شده ناشی از سرطان در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان دانشمندان نشان دادند که تحرک بدنی و ورزش می تواند تاثیر شیمی درمانی در نابودسازی تومورها را افزایش دهد