• گزارش-تصویری-از-قدیمی-ترین-درختان-کره-زمین چهارشنبه 08 بهمن 1393 - 19:24:26

  گزارش تصویری از قدیمی ترین درختان کره زمین

  سینا‌پرس: درختان و طبیعت سبز آن ها ، سوژه ای برای عکاس و هنرمند امریکایی شد تا در طول چهارده سال سفر به سراسر دنیا، عکس هایی زیبا و شگفت انگیز از کهن ترین درختان جهان را گردآوری کند .

 • گزارش-تصویری-از-پارک-زمین-شناسی-یلیوو-Yehliu-تایوان چهارشنبه 08 بهمن 1393 - 09:27:14

  گزارش تصویری از پارک زمین شناسی یلیوو Yehliu تایوان

  سینا‌پرس: در سواحل شمالی کشور تایوان ، یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی دنیا وجود دارد که به دماغه یلیوو Yehliu مشهور است . این پارک زمین شناسی ساحلی که به صورت یک فرورفتگی ساحل در آب دریا است در نزدیکی شهر وانلی قرار گرفته است .

 • گزارش-تصویری-از-مرتفع-ترین-ساختمان-نیمکره-جنوبی- سه شنبه 07 بهمن 1393 - 17:12:39

  گزارش تصویری از مرتفع ترین ساختمان نیمکره جنوبی

  سینا‌پرس: یکی از بزرگترین آسمان خراش های دنیا و مرتفع ترین ساختمان نیمکره جنوبی در منطقه سورفرس پارادایس Surfers Paradise در شهر گلدکوست Gold coast کشور استرالیا واقع شده است که با 323 متر ارتفاع ، زمانی به عنوان بلندترین آسمان خراش در رده مسکونی در سراسر جهان به حساب میآمد . این برج Q1 یا برج شماره یک کوئینزلند(Queensland Number One tower ) نام دارد .

 • نمایش-نقاب-طلائی-هفده-کیلوئی-فرعون-مصر- دوشنبه 06 بهمن 1393 - 18:52:33

  نمایش نقاب طلائی هفده کیلوئی فرعون مصر

  سینا‌پرس: نقاب طلائی هفده کیلوئی توت عنخ آمون فرعون مصر در قرن چهاردهم پیش از میلاد در موزه ملی مصر در شهر قاهره به نمایش عمومی گذاشته شد . مقبره این فرعون جوان مصری ، تنها آرامگاه پادشاهان مصر باستان است که به طور دست نخورده به دست باستان شناسان رسیده است . در این مراسم پژوهشگران و مصر شناسانی از سراسر دنیا به همراه مامات عالی رتبه مصری حضور داشتند .

 • گزارش-ویدئوئی-از-ربات-چند-کاره-Vampire-Bat- دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:53:42

  گزارش ویدئوئی از ربات چند کاره Vampire Bat

  سینا‌پرس: پژوهشگران سوئیسی،نوعی ربات پرنده جدید طراحی کرده اند که قادر به راه رفتن بر روی زمین و همچنین پرواز در آسمان است. این ربات با الهام از خفاش ها ساخته شده و دارای سرعت پروازی 20 متر بر ثانیه است.

 • گزارش-ویدئویی-از-تلاش-های-مختلف-برای-ساخت-واکسن-ایدز- دوشنبه 06 بهمن 1393 - 09:04:53

  گزارش ویدئویی از تلاش های مختلف برای ساخت واکسن ایدز

  سینا‌پرس: علی رغم تلاش های بین المللی و آزمایش های متعدد،تاکنون واکسنی که به صورت قطعی جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری ایدز موثر باشد،ساخته نشده است وفعالیت ها برای ساخت درمان قطعی و پیشگیری از بیماری ایدز همچنان ادامه دارد.

 • ناسا-تصاویر-شگفت-انگیز-فضایی-را-در-سال-جدید-منتشر-کرده-است یکشنبه 05 بهمن 1393 - 09:06:39

  ناسا تصاویر شگفت انگیز فضایی را در سال جدید منتشر کرده است

  سینا‌پرس:

 • بررسی-ویژگی-های-ساختاری-آرواره-و-دندان-کوسه-ها شنبه 04 بهمن 1393 - 14:23:36

  بررسی ویژگی های ساختاری آرواره و دندان کوسه ها

  سینا‌پرس: تیمی مشترک با همکاری پژوهشگران و دانشجویان دو دانشگاه واشنگتن و کرنل در ایالات متحده آمریکا ، در پژوهش های خود ویژگی های ساختاری آرواره و دندان های کوسه ها را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند . این تحقیقات نشان می دهد که کوسه ها دارای ساختار ریز میکروسکپی اره مانند در دندان هایشان بوده و البته این دندان های تیز به سرعت کند شده و با دندان های جدیدی جایگزین می شوند .

 • گزارش-تصویری-از-جزیره-لویتلا-دویمونDuymun-Luytla- پنج شنبه 02 بهمن 1393 - 09:10:20

  گزارش تصویری از جزیره لویتلا دویمونDuymun - Luytla

  سینا‌پرس: جزیره لویتلا دویمونDuymun - Luytla یکی از جزایر نوزده گانه ای است که در میان اسکاتلند و ایسلند واقع شده است . اگر چه این جزیره غیر مسکونی و از نظر اندازه نیز بسیار کوچک است ولی به دلیل نوع ساختار جغرافیائی و فرم خاص خود ، همواره مورد توجه قرار داشته و از سوی مردم محلی با نام های جزیره بستنی و جزیره قارچی خوانده می شود و البته گروهی نیز به دلیل شباهت این جزیره و ابرهای سفید بالای جزیره ، آن را با نام جزیره اتمی می نامند .

 • گزارش-تصویری-از-رستوران-رباتیک-در-چین چهارشنبه 01 بهمن 1393 - 13:18:49

  گزارش تصویری از رستوران رباتیک در چین

  سینا‌پرس: کشور چین که با سرعت بسیاری در حوزه علوم رباتیک در حال پیشرفت است ، شاهد عرصه های جدید حضور ربات ها در جامعه بوده و در تازه ترین خبرها عنوان شده است که رستورانی در شهر Hefei ، مرکز ایالت Anhui در شرق این کشور ، راه اندازی شده است که کلیه امور پخت و پز و ارائه خدمات به مشتریان در این رستوران توسط ربات ها انجام می شود .